Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.

Rozumím

Kód školení: S5CH

5 CHAIRS / 5 ŽIDLÍ

Metoda 5 Chairs / 5 Židlí je nástroj ovlivňující myšlení a proces učení se. Spočívá v 5 židlích, které nám slouží jako behaviorální kompas, zrcadlí naše každodenní reakce a nutí nás přemýšlet nad tím, co si myslíme, co cítíme a jak se v daném okamžíku chováme.

Jde o možnost měnit směřování komunikace, která nás nabádá k tomu, abychom si za jakýchkoli okolností uměli zvolit vhodný způsob chování v práci i doma, a který přispěje k tomu, abychom měli spokojenější život.

Jde o urychlovač změn, což znamená systém uvažování a vyjadřování pro jednotlivce a týmy za účelem přeměny neproduktivního "toxického" chování na tvořivou spolupráci a špičkový výkon.

Obsah školení

Úspěšný život závisí především na tom, jakým způsobem řídíme naše chování, a to v každém okamžiku. Naše chování ovlivňuje všechno, co děláme; způsob našeho života, lásku, práci, vztahy s rodiči a způsob, jakým ovlivňujeme ostatní. Spoluutváří atmosféru na pracovišti, v našich domovech a kulturu naší společnosti jako takové.

- Jak moc jsme si vědomi dopadu našeho chování na ostatní lidi a na prostředí kolem nás?

- Slouží nám naše chování ku prospěchu?

- Ovládáme své emoce, nebo nás často ovládají ony samy?

- Jak v každém okamžiku řídíme sami sebe a své vztahy?

- Stavíme se k obtížným rozhovorům čelem nebo se jim vyhýbáme?

Právě těmito otázkami se zabývá Metoda 5 Chairs / 5 Židlí.

V průběhu celého programu je v místnosti vždy fyzicky přítomno 5 židlí. Každá z nich vyjadřuje konkrétní vzorec myšlení a chování, kterým se řídí naše každodenní komunikace a chování.

Každá židle představuje specifickou skupinu reakcí, které v nás nastávají v důsledku podnětu ze strany jiného člověka nebo nějaké situace. Tím spouštěčem může být nějaké slovo, fráze, výraz v obličeji, tón hlasu nebo nějaká událost - cokoli, co na nás v dané chvíli může mít negativní vliv.

Židle 3, 4 a 5 podněcují žádoucí reakce sebeuvědomění a úspěchu, zatímco Židle 1 a 2 evokují utrpení a dysfunkční chování.

Těchto 5 židlí představuje následující reakce:

- Útok

- Sebepochybnost

- Pozorování

- Objevování

- Spolupráce

Cílem této metody je zásadní zlepšení komunikace a spolupráce mezi jednotlivci a týmy napříč společností.

Židle představují metaforu, která nám umožňuje zachytit a zarámovat naše rozhovory a přitom vnitřním zrakem sledovat naše pocity.

Na Židli 1 (Útok) a na Židli 2 (Sebepochybnost) si uvědomujeme naše "toxické" chování, vzorce toho, jak soudíme jiné a naše omezující názory. Zvolníme tok rozhovoru, abychom si uvědomili naše obvyklé komunikační vzorce, a položíme si otázku: "Jaký vliv má moje chování na mne samotného, na mé spolupracovníky a na společnost?"

Na Židli 3 (Pozorování) zkoumáme naše jednání v situaci, kdy jsme ve stresu a potýkáme se s vypjatými emocemi. Určíme si možnosti, které máme k dispozici, abychom zachovali produktní styl komunikace.

Na Židli 4 (Objevování) se učíme vyvinout "schopnost reakce" pro styl, kterým komunikujeme. Učíme se, jak zvládat klíčové rozhovory v okamžiku jejich vzniku, a rozvíjíme schopnost uvědomění si "potřeb" při komunikaci.

Na Židli 5 (Spolupráce) se zaměřujeme na empatii a na to, jak čteme pocity a potřeby ostatních. Trénujeme kontinuální propojení dokonce i v situaci, kdy je rozhovor náročný a hrozí vznik konfliktu.

Cena školení

5.900,- Kč bez DPH
7.139,- Kč s DPH

Termíny školení

Momentálně nejsou vypsané žádné termíny kurzu. Napište nám o termín.

Virtuální kurz

Datum Jazyk kurzu Délka kurzu
Virtuální kurz Angličtina 1 den Registrovat

Alternativní termín

Nevyhovuje vám žádný z navrhovaných termínů? Napište nám o vypsání alternativního termínu.

Kontaktujte nás