Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.

Rozumím

Na vzdělávání záleží, a tak jsme i letos připravili bezplatné webináře z oblasti IT a soft skills vzdělávání. Dozvíte se o novinkách ITIL 4, jak srozumitelně sdělit své myšlenky, jak využít SAP HANA a mnoho dalšího!

Jak dobře zvládnout obtížné životní situace?

Webinář přibližuje tématiku závažných životních událostí, jejich definici, přehled zátěžových životních situací. Bližší pozornost je věnována situacím, které mohou nastat v zaměstnání, jako jsou sociálně-patologické jevy (šikana), propouštění. Déle pak například odchodu do důchodu a vážným událostem v osobním životě dle pořadí v Holmes Raheho škále stresu. Téma je složité, přístup lektora, jeho znalosti a zkušenosti jsou pozitivní zprávou - vše má řešení, víme-li, jak na to. A krok č.1? Ptejte se odborníka.

Datum Čas Jazyk Přednášející Registrace
24. 2. 2021 9:00 - 10:00 čeština Vladimír Svoboda Zdarma na odkaze

 

ITIL 4 - Strategic Leader pod lupou

Soubor knih a školení pro ITIL 4 je teď již kompletní a to včetně strategické úrovně, která je v ITIL oproti předchozím verzím více rozpracovaná.

V tomto webináři bychom rádi shrnuli novinky, které se za poslední rok v oblasti ITIL 4 udály. Zároveň bychom se také chtěli trochu podívat pod pokličku právě poslední části ITIL 4 Strategic Leader, která se ke konci předchozího roku konečně objevila. Pokud se o ITIL 4 zajímáte a přemýšlíte nad tím, jak tento rámec uchopit ve Vaší společnosti, tak byste tento webinář určitě neměli minout.

Datum Čas Jazyk Přednášející Registrace
5. 3. 2021 9:00 - 10:00 čeština Jan Hospes Zdarma na odkaze
5. 3. 2021 10:30 - 11:30 angličtina Jan Hospes Zdarma na odkaze

 

SAP HANA

SAP HANA 1.0 měnila pravidla byznysu. SAP HANA 2.0 mění hru samotnou a je nejlépe prodávaným produktem v historii společnosti SAP SE. Pomáhá zákazníkům vyřešit klasické neduhy spojené s vytvářením reportů nad velkými objemy dat v reálném čase. Naučte se s námi strategie a nástroje umožňující plné využití realtime přístupů ve Vašem podnikání.

Datum Čas Jazyk Přednášející Registrace
12. 3. 2021 9:00 - 10:00 čeština Ondřej Škoda Zdarma na odkaze
12. 3. 2021 10:30 - 11:30 angličtina Ondřej Škoda Zdarma na odkaze

 

O emoční inteligenci a efektivní spolupráci s metodou 5 židlí

Emoční inteligence má až 80 % podíl na našem úspěchu – v životě, v práci. Co to vlastně znamená, lze ji získat? Proč jsou géniové často osamocení a naopak, jak to jiní dělají, že s nimi druzí rádi mluví, spolupracují? Připadá vám o zvláštní? Ale není. Zvu vás na minivýlet do vlastního já – a budeme si pečlivě vybírat svou ŽIDLI, na kterou si sedneme.

Datum Čas Jazyk Přednášející Registrace
19. 3. 2021 9:00 - 10:00 čeština Kateřina Braithwaite Zdarma na odkaze
19. 3. 2021 10:30 - 11:30 angličtina Kateřina Braithwaite Zdarma na odkaze

  

Život s technologiemi. A bez nich. Být digitální nebo je lepší se odpojit?

Představuje pro vás svět IT něco nepochopitelného a neproniknutelného? Stává se vám, že nerozumíte zkratkám kolegů z IT oddělení? Svět nul a jedniček vůbec není tak komplikovaný, jak vypadá. I my ajťáci jsme lidé se svými potřebami a motivací. Přijďte se o tom přesvědčit.

Nebo se všemu digitálnímu vyhýbáte a raději byste se od všech technologií odstřihli a odpojili? Víte jak na to? Je to dnes vůbec možné?

Co je lepší? Využívat technologie nebo být offline? Na tuto otázku si odpovíme. A u toho společně nakoukneme do IT světa. Uvidíte, jak funguje a nebude chybět návod, jak s ajťáky úspěšně spolupracovat. Koukneme se ale i na druhou stranu mince – jak se dokázat odpojit, odnesete si pár konkrétních tipů a triků, jak si udržet digitální rovnováhu v naší online době.

Datum Čas Jazyk Přednášející Registrace
22. 4. 2021 9:00 - 10:30 čeština Lukáš Barda Zdarma na odkaze
22. 4. 2021 14:00 - 15:30 angličtina Lukáš Barda Zdarma na odkaze

 

Mluv normálně

Obdivujete lidi, kteří umí nejen dobře vyjádřit a srozumitelně vysvětlit své myšlenky, ale také dokážou rychle reagovat a zdá se, že nikdy nemusejí dlouho hledat ta správná slova? Chcete patřit k těm, kteří právě tohle dokážou? Marie Petrovová Vám může ukázat cestu a dát do ruky ty správné nástroje, a to jak pro prezenční, tak on-line vystupování. 

Datum Čas Jazyk Přednášející Registrace
20. 5. 2021 9:00 - 10:00 čeština Marie Petrovová Zdarma na odkaze

  

Elasticsearch

V první části webináře si představíme Elasticsearch a jeho možnosti při implementaci fulltextového vyhledávání. Dozvíte se, jaké jsou jeho možnosti pro vyhledávání v českém jazyce: analýza textu, synonyma, překlepy, našeptávání, řazení výsledků. V druhé části webináře se seznámíte se souvisejícími nástroji Beats a Kibana, s jejichž pomocí lze sbírat logy a metriky aplikací a serverů a následně z těchto dat vytvářet vizualizace a dashboardy.

Datum Čas Jazyk Přednášející Registrace
28. 5. 2021 9:00 - 10:00 čeština Luděk Veselý Zdarma na odkaze

 

Data Center

Provoz informačních systémů je bezprostředně závislý na spolehlivosti, dostupnosti a bezpečnosti datových center. Datové centrum představuje komplexní řešení skládající se z architektonické stavební části, vysoce dostupného elektrického napájení a chlazení informačních technologií, bezpečnostních a požárních systému, datové kabeláže a monitorovacího systému technologických a provozních parametrů. Výstavba datového centra začíná definováním aktuálních i budoucích požadavků na datové centrum, pokračuje výběrem vhodné lokality, inženýrských a projekčních činností a poté přechází do realizace a uvedení do provozu. Pro dosažení požadované kvality poskytovaných služeb DC je potřebný správný design, důsledná realizace a spolehlivý provoz jednotlivých technologií a management DC jako celku. Webinář vás provede základy této problemtiky.

Datum Čas Jazyk Přednášející Registrace
18. 6. 2021 9:00 - 10:00 čeština Jan Mihalík Zdarma na odkaze