zabbix 6.2
zabbix 6.2

Zabbix 6.2 přináší spoustu nových funkcí

7. 7. 2022

Zabbix LLC vydává svou nejnovější verzi – Zabbix 6.2. Přichází se spoustou nových funkcí, jako je možnost ručně potlačit problémy, oficiální šablonu AWS EC2, rozšířené monitorování VMware, vylepšené zjišťování hostitelů a další významná vylepšení.

Vzhledem k tomu, že instance Zabbix jsou nasazovány po celém světě pro mnoho různých případů použití a infrastruktur různých velikostí, cílem vydání Zabbix 6.2 je přinést vylepšení správy konfigurace Zabbix a zvýšit výkon na velkých instancích Zabbix. Nejnovější verze 6.2 navíc zvyšuje flexibilitu mnoha existujících funkcí, čímž podporuje mnoho nových případů použití.

Bezplatné webináře k zabbix 6.2

Mezi nejdůležitější funkce přidané ve verzi Zabbix 6.2 patří:

  • Vylepšení výkonu Zabbix a vnitřní změny

Ve způsobu, jakým Zabbix provádí aktualizace konfigurace, byly provedeny zásadní změny designu. Nejnovější verze přidává podporu přírůstkových aktualizací konfigurace, které mohou výrazně zlepšit výkon na velkých instancích Zabbix. V rámci vnitřních změn designu byla také implementována nová mezipaměť maker uživatele. Přepracování mezipaměti uživatelských maker může také poskytnout podstatná zlepšení výkonu instancí Zabbix různých velikostí. Kromě toho jsou nové položky nyní kontrolovány do minuty po jejich vytvoření, což zlepšuje řešení problémů a celkové sledování pracovních postupů.

  • Schopnost potlačit nepodstatné problémy

Správci Zabbix nyní mohou snížit zbytečný „hluk“ potlačením irelevantních problémů Zabbix do určitého okamžiku nebo dokud není potlačení ručně odstraněno. Akční operace spojené s potlačenými problémy budou pozastaveny, dokud nebude potlačení problémů zrušeno.

  • Podpora trezoru CyberArk pro tajné úložiště

Zabbix 6.2 přidal oficiální podporu tajného úložiště v trezoru CyberArk, kromě dříve podporovaného trezoru HashiCorp . Nová funkce umožňuje šifrovat připojení pomocí certifikátů trezoru, zabezpečit přihlašovací údaje k databázi a uživatelská makra nebo nakonfigurovat a načíst poskytovatele trezoru Zabbix prostřednictvím rozhraní API Zabbix.

  • Oficiální šablona AWS EC 2

Oficiální šablona AWS EC 2 umožňuje uživatelům Zabbix objevovat a monitorovat svazky AWS EBS a shromažďovat CPU, síť, disk a spoustu dalších metrik EC2.

  • Okamžitá synchronizace konfigurace proxy Zabbix

Nová verze 6.2 umožňuje okamžitě synchronizovat konfiguraci proxy Zabbix pro aktivní a pasivní proxy – přímo z frontendu Zabbix. Konfigurace proxy Zabbix může být nyní obnovena ze sekce Administrace Proxy, z příkazového řádku přímo na serveru Zabbix nebo pomocí Zabbix API.

  • Vylepšená kontrola nad objevenými hostiteli

Hostitelé objevení z hostitelských prototypů nyní podporují ruční úpravy šablon, značek a uživatelských maker. To lze dále využít funkcí monitorování VMware, kde lze nyní na objevené hostitele VMware aplikovat vlastní šablony.

  • Sledování stavu kontroly aktivního agenta

Kromě stavu pasivního agenta lze nyní kontroly aktivních agentů sledovat také v frontendu Zabbix. Umístěním kurzoru na ikonu rozhraní agenta Zabbix mohou uživatelé Zabbix sledovat dostupnost kontrol aktivního agenta přímo z frontendu Zabbix nebo sledovat jeho stav pomocí nové interní položky.

 

Spolu s novými funkcemi obsahuje nejnovější vydání Zabbix 6.2 také řadu nových šablon pro Envoy proxy, HashiCorp Consul, CockroachDB , TrueNAS , HPE MSA 2060 & 2040 a další. Zabbix 6.2 dále zavádí integraci webhooku pro řešení GLPI IT Asset Management. Tento webhook lze použít k předávání problémů vytvořených v Zabbix do sekce GLPi Assistance.

Zabbix 6.2 je nyní k dispozici ke stažení zde. Více informací o nové verzi naleznete zde.

Na webináře k nové verzi Zabbix 6.2 v češtině se můžete registrovat zde.

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa