webinar
webinar

Bezplatné webináře Zabbix

16. 2. 2022

Tomáš Heřmánek si pro vás připravil velké množství bezplatných webinářů, které se týkají technologií Zabbix.

Vizualizace dat v Zabbixu

Naučte se nejen jak zpracovávat vaše data pomocí triggerů, ale také jak je vizualizovat a vytvářet si různé pohledy.

záznam z webináře

Automatizace správy uživatelů v Zabbixu

V Zabbixu 6.4 na vás čeká dlouho očekávaná možnosti automatického vytváření uživatelů v Zabbixu z externích zdrojů jako je Active Directory nebo Azure AD.
záznam z webináře

Co je nového v Zabbixu 6.4

Zabbix 6.4 přichází s mnoha novými funkcemi jako je možnost Automatizace vytváření účtů z LDAP a SAML, optimalizace SNMP nebo nový framework pro widgety a dokumentace pro vývojáře. Novinek je ale mnohem víc a probereme je v tomto webináři.

záznam z webináře

Aktualizace na poslední verzi 6.4

Zabbix 6.4 přichází s mnoha novými funkcemi jako je možnost Automatizace vytváření účtů z LDAP a SAML, optimalizace SNMP nebo nový framework pro widgety a dokumentace pro vývojáře. V tomto webináři si budeme povídat o nejlepších praktikách a doporučeních, jak upgradovat vaši instalaci.

záznam z webináře

Zabbix TAGy

Tagy v Zabbixu lze použít k poskytnutí další vrstvy informací o vašich problémech. Naučte se používat tagy ke korelaci vašich problémů, zlepšit logiku upozornění, definovat flexibilnější oprávnění v Zabbixu a monoho dalšího!

záznam z webináře

Rozšíření funkcí Zabbixu

Zabbix není jenom seznam předdefinovaných kontrol. Naučte se, jak můžete rozšířit jeho funkcionalitu a získávat data, která pro vás mají opravdu význam.

záznam z webináře

Zabbix performance tuning

Čím více zařízení monitorujete, tím více Zabbix vyžaduje dodatečné ladění výkonu a změny parametrů. V tomto webináři vysvětlíme první kroky k tomu, jak vylepšit výkonnost vaší instalace.

záznam z webináře

Pokročilé nastavení triggerů

Triggery jsou klíčová funkcionalita v Zabbixu. Připojte se k webináři a naučte se, jak vytvořit chytré triggery, abyste eliminovali nechtěné notifikace. Webinář se zaměří na přepracování triggerů, které přinesla verze 5.4 a je i součástí verze 6.0 LTS.

záznam z webináře

Poznejte Zabbix Agent 2

Stále populárnější Zabbix Agent 2 prošel od svého prvního vydání spoustou úprav a vylepšení. V tomto webináři budeme diskutovat nad hlavními rozdíly mezi starým a novým agentem. Krom všech benefitů, novinek a praktických ukázek vám prozradíme i možné nevýhody.

záznam z webináře

Jak na preprocessing dat

Pojďme si popovídat o tom, jak se dají vaše data předzpracovat před uložením do databáze a získat tak přesný tvar dat, který chcete.

záznam z webináře

Poznejte Zabbix

Prozkoumejte Zabbix jako open source monitoring na enterprise úrovni a seznamte se s jeho klíčovými vlastnostmi a architekturou.

záznam z webináře

Komunikace se Zabbixem pomocí API

Použijte Zabbix API k automatizaci rutinních tasků a poznejte možnosti další integrace

záznam z webináře

Instalace Zabbixu v pěti minutách

Existuje mnoho metod, jak nainstalovat Zabbix a je jen na vás, kterou si vyberete. Může to být stará dobrá instalace ve vašem prostředí nebo implementace v cloudu. Na našem webináři se dozvíte best practices ověřené Zabbixem a našimi zákazníky. Poradíme vám, kterým přešlapům se vyhnout a co vám naopak pomůže usnadnit práci.

záznam z webináře

Proč potřebujete monitoring?

Monitorování nekončí pouze u sběru dat. Monitorování má mnoho dimenzí – od sběru dat po detekci problémů, vizualizaci stavu vaší infrastruktury, automatizaci a mnoho dalšího. Připojte se k nám a informujte se o různých dimenzích monitorování a hodnotě, kterou může Zabbix poskytnout vaší organizaci.

záznam z webináře

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa