Bezplatné webináře

Získejte zajímavé informace zcela zdarma na živých seminářích on-line

ITIL ve firemní praxi

13. 10. 2022, 17:00 – 18:00, ve slovenštině

Teorii už znáte, ale chcete zjistit jak funguje ITIL ve firemní praxi? Toto téma vám představí žena, která má bohaté zkušenosti z různých korporací v oblastech IT. Dozvíte se, které elementy ITILu se v praxi využívají nejvíce a kterým se naopak nevěnuje dostatečná pozornost. Podíváme se také na obtížnost adaptace různých modulů v odvětvích výroby a služeb a jaké problémy mohou nastat u adaptace jednotlivých modulů vzhledem k firemní kultuře. Registrujte se na tento webinář a zjistěte více o ITILu na příkladech z firemní praxe.

O lektorovi

Lýdia Vajsáblová má více než 12 let zkušeností ve vedení v IT oblasti v různých rolích a odpovědnostech. Byla zodpovědná za podporu globální infrastruktury datových center, výrobních zařízení, kampusů  s více než 80 zaměstnanci po celém světě. Momentálně řídí strategické a finanční plánování včetně projektového managementu v IT infrastruktuře TE Connectivity. Je otevřená, ochotná sdílet své znalosti a připravena čelit novým výzvám.

Registrace

Jak pracovat s potenciálem týmu?

14. 10. 2022, 9:00 – 10:00, v češtině

V rámci webináře se budeme věnovat způsobu a metodám poznání talentů u jednotlivců a následné dynamiky celého týmu. Naučíme se pracovat s nástroji SWOT, Gallup a mentoringem. Dostaneme odpovědi na otázky:

  • Jak nejlépe využívat SWOT pro zjištění potenciálu jednotlivce/ týmu? Kdy je SWOT vhodné používat? Jaké nejčastější chyby se u SWOT dělají? Jak zpracovat akční plán v návaznosti na výsledky ze SWOT?
  • Jak interpretovat výsledky Gallup a zapracovat je do práce s týmem?
  • Kdy je vhodné zapracovat strukturu mentoringového programu do organizace? Jaká jsou pravidla a způsoby mentoringového programu?

Hlavním cílem webináře je naučit se pracovat s týmy tak, abychom respektovali osobnosti a dovednosti jednotlivců, a vytěžili z toho, co nejvíce radosti a produktivity. Pokud člověk pracuje ve svém potenciálu, odvádí nejvyšší výkon a cítí se u toho dobře. Webinář je určený primárně pro HR manažery, Learning and development manažery a všechny, kteří vedou menší či větší tým.

O lektorovi

Tina Nekudová je autorka projektu „S Tinou“. Má za sebou kariéru v Deloitte a Microsoft, kde se věnovala managementu a technologicky orientovanému obchodu. Dnes se věnuje profesionálnímu mentoringu, konzultanství a vlastnímu podcastu. Se svými klienty se zaměřuje na práci s potenciálem, nástrojem SWOT, prezentační dovednosti, budování podnikatelských plánů, obchodních a brandových strategií a osobních značek.

Registrace

Jak a proč vůbec začít vaši cestu s Pythonem?

4. 11. 2022, 9:00 – 10:00, v češtině

Tento webinář je určený pro začátečníky a mírně pokročilé, kteří se zajímají o programovací jazyk Python. Představíme vám témata a přístupy z této oblasti, navazující kurz vám nabídne maximální interaktivitu a práci s kódem. Na webináři se dozvíte:

  • V čem Python vyniká a co ho odlišuje od ostatních programovacích jazyků
  • Proč ho používat a jak se v něm dále rozvíjet

O lektorovi

František Dvořák má 30 let zkušeností s informačními technologiemi a díky jeho původní profesi učitele exaktních věd myslí na předávání problematiky lidskou formou. V návaznosti na jeho technické zázemí (správa a monitoring operačních systémů a sítí) poskytuje znalosti praktik z oblasti ITSM/ITIL, kontakt s technologiemi v podobě programování (Python, PERL, shelly) a v informatice podstatné měkké dovednosti, zvláště myšlenkové nástroje kritického myšlení. Sám se nazývá dobrodruhem a romantikem v tvrdém koporátním světě, hledačem pravdy a dynamické harmonie.

Registrace

Jak na zpětnou vazbu a hodnocení?

11. 11. 2022, 9:00 – 10:00, v češtině

V tom, co je nebo měla být naše každodenní rutina, často děláme nejvíce chyb a máme nejvíce nesprávných návyků. Zpětná vazba je právě jednou z takových oblastí. Je důležitá? Ano: Vedení lidí, ale i například týmová a mezitýmová spolupráce, se bez ní neobejde. Dáváme a dostáváme ji často? Ano, prakticky denně. Cítíme se ve zpětné vazbě jistě? Hmmm, ne tak úplně. Neradi ji dáváme, neradi ji dostáváme. A co teprve hodnocení. Děláme ho? Jenom proto, že musíme (“je to proces”, “HR to po nás chce”), ho jednou za rok/půlrok/kvartál nějak odtrpíme. Na obou stranách.

Jak na zpětnou vazbu, aby byla účinná, aby ji lidé nejen snesli, ale aby ji dokonce chtěli slyšet? A jak na hodnocení, aby to nebyla jenom byrokratická nutnost? Na to se podíváme v tomto praktickém webináři.

O lektorovi

Petra Gášek Zárubová působí jako lektor, mentor a facilitátor od roku 2007. Zaměřuje se zejména na vedení lidí na všech pozicích, na leadership a specificky na takzvaný transition leadership – vedení lidí ve změnách a náročných situacích. Její kořeny v logistice jí dávají výrazné zaměření na praktičnost, na bezprostřední uplatnitelnost poznatků, ke kterém účastníky vede. Nečekejte od ní teoretizování, buďte naopak připraveni pracovat na vašich reálných situacích z praxe.

Jedná se o bezplatný interaktivní webinář s limitovaným počtem účastníků. Tento webinář bude probíhat jinak, než jste zvyklí. Rozhodli jsme se vám nabídnout více interaktivity s lektorem a možnost osvojit si téma více prakticky a do hloubky. Setkáme se skrze platformu MS Teams a limit máme nastaven na 12 účastníků, proto prosíme o registraci jen vážných zájemců.

Automatizace procesů a datová analytika

2. 12. 2022, 9:00 – 10:00, v češtině

Jako lidská společnost jsme nejdříve automatizovali a robotizovali zemědělství. Potom jsme strojům přenechali velkou část průmyslové výroby. Nyní akceleruje fáze, kdy automatizujeme i větší a větší část naší kancelářské práce. Za prvé to jsou nudné rutinní úkoly, kde prostě manuálně přesouváme data z místa na místo. V těchto případech se všem uleví a je to zřejmé. Nicméně překvapivě velká část naší práce jsou rutinní rozhodnutí, která algoritmům také můžeme předat s tím, jak větší a větší část našich procesů bude digitální a tudíž algoritmy budou mít srovnatelný přístup k datům a informacím jako lidé.

Datová analytika nám potom pomůže nejen s analyzováním výkonu nás lidí, ale především těchto algoritmů. Algoritmy nejsou často tak přesné jako lidé, ale jsou narozdíl od lidí čitelné a konzistentní. Datová analýza nám tak dává možnost zlepšovat práci těchto algoritmů s ohledem na různá vstupní data, situace.

V tomto webináře vám velmi srozumitelně a na jednoduchých a konkrétních příkladech demonstrujeme současné trendy a nástroje, které mají vysokou rychlost návratnosti a ve vaší společnosti je můžete začít využívat s minimálním počátečním nákladem doslova během několika dní.

O lektorovi

Lukáš Zeman pomáhá přes 8 let malým i velkým společnostem úspěšně budovat datovou analytiku. Pomocí různých datových nástrojů dosahuje obchodních cílů firem a generuje zisk. Jeho poslední kariérní zastávkou bylo vedení analytického týmu v Rohlik Group.

Registrace

webinar

Bezplatné Zabbix webináře

Lektor Tomáš Heřmánek si pro vás připravil velké množství webinářů. Začínají vždy v 10:00 a jsou vysílány živě pomocí platformy Zoom.

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa