Tipy na dárky se skutečnou (vzdělávací) hodnotou

22. 11. 2022

Vánoce se blíží! A s nimi i doba na obstarání dárků pro naše nejbližší. Souhlasíte se mnou, že bychom měli darovat věci a zážitky se skutečným významem? Někdy je opravdu těžké vymyslet dárek, který člověk skutečně potřebuje, bude ho opakovaně využívat a bude mít pro něj v životě hodnotu. Zkusili jste už lidem kolem sebe darovat jakoukoliv formou vzdělávání?

V tomto článku naleznete 5 tipů na dárky spojené se vzděláváním, které vaše blízké dozajista potěší.

Vzdělávací a dovednostní kurzy

Zamyslete se, co vaše blízké baví a naplňuje. Zkuste najít kurz, který tyto dovednosti rozvíjí a darujte ho jako dárek k Vánocům. Můžu vám doporučit kurzy cizích jazyků, jak fungovat na sociálních sítích nebo třeba soft skills kurzy zaměřené na vyjednávání a zpětnou vazbu. Pokud jste odvážnější, můžete zvolit samozřejmě jakýkoliv jiný kurz, který si myslíte, že by vašeho blízkého mohl zajímat a třeba se vám podaří v něm objevit nový talent 😊.

Společenské vědomostní hry

Jako lidi nás baví soutěžit a většina z nás také ráda sleduje různé vědomostní soutěže v televizi. Proč si neudělat takovou soukromou soutěž u nás doma? Pořiďte lidem kolem vás společenskou vědomostní hru, kterou si můžete zpříjemnit večery s přáteli a rodinou. Kromě kupy zábavy se navíc i něco nového dozvíte. Sáhněte po hrách jako „Máme rádi Česko” nebo „Mozkovna”.

Vzdělávací hry pro děti

Pokud hledáte inspiraci na dárky pro ty nejmladší, pak můžete sáhnout po jakékoliv vzdělávací hře. Takové hry procvičí nejen paměť, znalosti a postřeh dětí, ale mohou také zdokonalit jejich kreativitu. Vyzkoušejte hru „Poraž rodiče”, kde spolu soupeří děti od osmi let proti rodičům.

Knihy

Jelikož jsou knihy jako dárky dlouhodobě populární, nemusíte se bát, že s ní uděláte chybu. Zjistěte si, jaké okruhy lidi kolem vás zajímají a podle toho pro ně vyberte tu pravou knihu. Můžete si prohlédnout nabídku knih nakladatelství Jan Melvil Publishing, které se zaměřuje na vzdělávání. Jak je uvedeno v jejich mottu, tyto „knihy vás připraví na budoucnost“.

Gallup test

Jedná se o jedinečný test, který čítá asi 160 otázek, na které odpovídáme a následně jsou naše odpovědi zanalyzovány a výsledkem je přehled našich pěti nejsilnějších stránek. Pokud byste rádi pomohli nasměrovat vaše blízké, čemu se mají věnovat, pak může být Gallup test ten ideální dárek. Tím, že budeme rozvíjet naše silné stránky a věnovat se tomu, co nám jde a co nás baví, můžeme získat velkou konkurenční výhodu, díky které budeme růst nejen jako člověk, ale také jako expert na určitou oblast.

A jaké dárky darujete vy? Najde se mezi nimi i místo na vzdělávání?

Autorka: Anna Beňadiková, Operations Manager v EDU Trainings

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa