„Mluv normálně“ radí Marie Petrovová

15. 4. 2021

Marie Petrovová je profesionálním „mluvičem“ 30 let. Pracovala jako redaktorka a moderátorka v Českém rozhlase, byla šéfkou komunikace v Komerční bance a GE Money Bank a aktuálně mluví za  pojišťovnu Allianz.

Miluje humor a ráda se ptá, obě tyhle vášně naplňuje jako členka týmu podcasterek, slyšet je můžete jako Černovlásky po padesátce. Popovídat si s Marií můžete i na platformě Clubhouse,  kde se věnuje radostem a starostem padesátníků a také komunikaci. Posedlost psaním ventiluje ve svých blozích na Facebooku a Instagram zaplňuje svými dalšími vášněmi – což jsou cestování, kolo, zahrada a kočky.

Vadí ji, když si lidé házejí sami klacky, spíš než pod nohy, tak do pusy – šroubují věty, zakopávají o vycpávková slova a ztrácejí nitě svých myšlenek. Tak se zrodil projekt Mluv normálně. A pod stejným názvem naleznete i webinář, který jsme pro vás společně s Marií připravili. Těšit se na něj můžete 21. 5. 2021 od 9:00. Registraci naleznete na odkazu zde.

Jejím heslem je Age quod agis! (Co děláš, dělej pořádně).

Naše regionální ředitelka Kateřina Braithwaite se zeptala na tři otázky, které vám „Mluv normálně“ ještě více přiblíží.  

Proč “mluv normálně”?

Protože spousta z nás má pocit, že mluvit na veřejnosti vyžaduje komplikované věty, které si dopředu napíšeme. Pak nám to nejde, jak se říká, z pusy. Jsem přesvědčená, že můžeme mluvit normálně a zároveň kultivovaně a autenticky, chce to na tom jen popracovat.  

Podcasty , které jste v covidové době začaly natáčet s Šárkou Morávkovou, Černovlásky po padesátce sbírají úspěšně body v různých žebříčcích. O čem vlastně jsou a proč tento počin?

Mě už dlouho trápilo, že po padesátce se ženy začnou stávat podivně neviditelnými. Pro různé věkové skupiny máme různé archetypy – pannu, matku a pak moudrou stařenu, ale něco mezi tím chybí. Podle mě je to vědma – žena, která už ví své, ale ještě to není stařenka, má energii, sílu a také už čas. Šárka mě pošťouchla, protože měla potřebu něco dělat a zároveň je dotahovač. No a protože jsme obě černovlásky (už dobarvované, samozřejmě) po padesátce, zvolily jsme tenhle název. Povídáme si se zajímavými lidmi. Zprostředkováváme zkušenost. Takže jsme vlastně takové éterové vědmy:-)

Řekla bych, že pro Tebe platí, že padesátkou to začíná… Co všechno vlastně začalo? A jaké jsou tvé další plány? Protože, jak tě znám, tím to nekončí, že..

Vezmi si, že v padesáti za sebou máme zhruba třicetiletou pracovní zkušenost. Z toho je polovina let učednických, a v té druhé polovině už bychom měli být ve své práci mistry. A pak asi odejít do penze. Jenže my do penze půjdeme v lepším případě za 15 let. Za 15 let se toho dá ještě hodně stihnout. Navíc už máme většinou za sebou péči o děti, jsme  klidnější, už nám nebouchají saze na první našlápnutí, jsme ochotní dělit se o zkušenosti, prostě přichází doba zralosti. Takže se tu nabízí krásně zralá jablka nebo hrozny a kdo je dokáže vymoštovat, myslím, že dostane opravdu kvalitní materiál. Mám obrovskou spoustu plánů a nápadů, do kterých se chci pustit a zároveň velkou pokoru, protože už vím, že Bůh se rád směje:-)

 

Zaregistrovat se na webinář

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa