Kdo je Tomáš Nezmeškal? Lektor, podcaster, …

18. 5. 2021

Tomáš Nezmeškal přišel na svět v parném létě roku 1970 ve znamení Lva, v době, kdy se Československo pomalu, ale jistě, vydalo na cestu tuhé normalizace. Sice ještě stále vznikaly takové filmové skvosty jako Pane, vy jste vdova a Čtyři vraždy stačí, drahoušku, které dodnes svou výpravou a ztvárněním snesou současná měřítka, ale takové Ucho ze stejného roku už putovalo rovnou do trezoru. 

Ve svém podcastu Oldschooler’s se věnuje se svými hosty výměně životních zkušeností, které se významně a zásadně proměnily po převratu v listopadu 1989. Veškerá moudra, které do té doby platila, najednou své platnosti pozbyla. Zrovna tak většina zkušeností a žitých vzorů chování přišla vniveč. V oldskúlerovi se mluví nejen o politice té doby, ale též o profesních možnostech, o možnostech cestování, vzdělávání i o vekslácích a prostitutkách té doby, ať už jde o kohokoliv, koho si pod tímto termínem chcete představit.

Vzpomíná se na dobu plastikových příborů, mléčných barů, nedostatkového zboží, pořadníků na auta, na čtvrteční fronty před Knihou, na vkladní knížky, na výjezdní doložky, devizové přísliby, podpultové zboží, ale i na Spartakiádu a žlutooranžovo-bílé vozy Veřejné bezpečnosti, jakož i na modré dvanáctsettrojky Spojů, které jezdily též jako sanitky i jako pohřebáky. Na to druhé se hodily, na to první moc ne.

Tomáš je energický, vzdělaný Moravák, který napřed vystudoval automobily a posléze psychologii a sociologii. Dodnes ve volném čase relaxuje opečováváním a opravami vlastních veteránů Lada, pokud se tedy zrovna nekoupe v moři anebo si neužívá velkoměstského života v Berlíně, městě jeho srdci nejbližšímu. S tím souvisí i jeho nekriticky kladný vztah k němčině. Proč vlastně sbírá žigulíky a ne třeba Trabanty? Protože s nimi prožil začátek své dospělosti a obdivuje jejich lehkonohou eleganci a vzhled mrštných kočkovitých šelem, přece jenom berou svůj stylistický původ v jeho druhé milované zemi, v Itálii.

Kdo je vlastně Tomáš Nezmeškal, a co v životě zmeškal? Těžko říct, kterou položku položit kam. Za vlastní zmeškání považuje snad jedinou věc, a sice to, že se nikdy pořádně nenaučil anglicky. Bere to jako celoživotní cestu, takový výstup na vysokou horu, jejíž konec je někde v mracích.

Kromě jiných aktivit, kterými se zabývá (živí ho vlastní poradenská firma STRATUS LYNX, je producentem hudebního souboru MARIKA SINGERS, má střeleckou školu TOPAL, spoluvlastní mediální agenturu EP Events and Productions) se občas zabývá přednáškami aplikované psychologie v různých institucích, včetně škol. Často je tedy konfrontován s rozdíly, jak vnímají dnešní dobu například mileniálové, a jak například padesátníci. A jsme u „jádra pudla“. Jak se spolu potkávají na pracovním trhu dva světy, svět mileniálů a svět Husákových dětí? Webinář, který jsme připravili společně v EDU Trainings bude právě na toto téma. Dne 24. 6. 2021 od 9:00 do 10:00 (předpokládaný konec) v češtině. Více informací na odkaze níže.

 

Zaregistrovat se na webinář

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa