ITIL 4
ITIL 4

ITIL 4 Update

26. 10. 2018

Jak jsme vás již informovali, v prvním čtvrtletí roku 2019 uvede společnost AXELOS na trh ITIL 4, další edici světově nejpopulárnějšího rámce osvědčených postupů pro řízení služeb informačních technologií.

ITIL 4 přinese změny, ale není se čeho obávat

Nový ITIL je evolucí současné verze ITIL v3. Poskytne praktický a flexibilní přechod, který organizacím umožní přijímat nové způsoby práce vyžadované moderním digitálním světem. Hlavní prvky ITIL zůstanou a budou nadále čerpat ze zkušeností tisíců odborníků a expertů. Nová verze ITIL 4 bude obsahovat praktické rady k přijetí ITIL ve spojení s postupy jako jsou DevOps, Agile a Lean. V rámci školení můžete očekávat přepracované sylaby a nově vytvořené kurzy.

Nové certifikační schéma ITIL 4

Zásadní změnu představuje certifikační schéma ITIL 4. Základ ITIL Foundation v něm zůstává, ITIL Practitioner v schématu není, ovšem jeho know-how bude základem všech modulů ITIL 4.
Schéma ITIL 4 je tvořeno dvěma proudy: ITIL Managing Professional (ITIL MP)ITIL Strategic Leader (ITIL SL), a zahrnuje následující typy školení:

ITIL Foundation

ITIL Specialist modules (3)

ITIL Strategist

ITIL Leader

ITIL Master

Dobrá zpráva je, že všechny certifikace pro ITIL zůstanou po aktualizaci v platnosti. Již získané kredity v ITIL v3 vám pomohou pokračovat ve vaší cestě v novém certifikačním schématu.

Po dosažení 17 kreditů podle ITIL v3 budete moci absolvovat “bridge” ITIL Managing Professional Transition modul a stát se ITIL MP. Pokud máte jen ITIL Foundation, pak doporučený postup je absolvovat ITIL 4 Foundation.

Poradíme vám

Ve Vzdělávacím centru EDU Trainings vám rádi poradíme, jak nejlépe postupovat ve vašem konkrétním případě a vypracujeme vám osobní certifikační plán. Neváhejte se na nás obrátit telefonicky nebo e-mailem.

Odpovědi na vaše případné otázky naleznete také v dokumentu AXELOS: ITIL 4 Frequently Asked Questions

 

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa