DASA utváří vysoce výkonné IT profesionály a týmy

16. 9. 2019

EDU Trainings je partnerem DASA prostřednictvím ITpreneurs. Nabídku kurzů DevOps jsme obohatili o autorizovaný výcvik,
který zahrnuje certifikační zkoušku
.

S tím, jak se týmy DevOps rozvíjejí a lidé v oblasti IT se stávají více kvalifikovanými, bude role IT profesionála stále více kombinovanější (multi-skills). DASA identifikuje tři široké oblasti odborných znalostí a vyvinula certifikační program určený pro každého IT profesionála. Tyto programy testují praktické dovednosti a zkušenosti odborníků v dané oblasti.

CERTIFIKAČNÍ SCHÉMA DASA DEVOPS

 

Foundation level – Know /ZNÁT
Jak porozumět DevOps: rozsah, klíčové koncepty, terminologie a principy, které stojí za DASA DevOps. Program DASA DevOps Fundamentals je jediný program na této úrovni a poskytuje vstupní bod pro všechny, kdo pracují v těchto oblastech.

Professional Level – Apply /APLIKOVAT
Jak získat schopnosti relevantní pro profesionály spolupracující v týmu DevOps. Díky těmto certifikacím pomáhá DASA profesionálům porozumět tomu, jak používat sadu nástrojů, kterou mají
k dispozici, a kdy použít jaké konkrétní nástroje. Existují tři profesionální certifikace (směry): Enable and Scale, Specify and Verify, Create and Deliver.

Leadership Level – Lead and enable /VÉST a UMOŽŇOVAT
Schopnosti vést a umožňovat. Tento program je určen pro DevOps Leaders, kteří vedou organizace, Kouče, kteří podporují transformaci, a Product Owners, kteří mají na starosti správu životního cyklu produktu.

V současné době jsou k dispozici výukové programy:

Všechny další certifikace se v současné době vyvíjejí. Očekáváme, že program DASA DevOps Coach bude k dispozici v listopadu 2019.

 

Rámec kompetencí asociace DASA (Devile Agills Skills Association) DevOps identifikuje 8 oblastí znalostí a 4 dovednosti, které jsou relevantní v DevOps, jak ukazuje následující obrázek.

MODEL KOMPETENCÍ DASA DEVOPS

 

Máte zájem dozvědět se více o DevOps, jak poskytnout svým týmům ty správné dovednosti a znalosti, které potřebují k úspěchu? Doporučujeme navštívit školení DASA Fundamentals.

Více informací

 

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa