5 dovedností, které byste si měli osvojit v roce 2024!

18. 12. 2023

V roce 2023 se na nás ze všech směrů hrnuly různé technologické novinky, a že jich nebylo málo. Zajímá vás, díky kterým dovednostem budete prosperovat v roce 2024? Sepsali jsme top 5 klíčových oblastí podle různých odborníků. Od programování a kybernetické bezpečnosti až po umělou inteligenci a adaptabilitu. Máme radost, že na většinu zmíněných dovedností vás umíme připravit na kurzech, kterými vás provázíme už několik let.

1. Programování

Programování tvoří páteř digitálního světa, ovlivňující každou mobilní aplikaci, webovou stránku a počítačový program. Naučit se primární programovací jazyk, jako je Python nebo JavaScript, otevírá dveře k zajímavým příležitostem. Programování zahrnuje pochopení syntaxe, logiky a struktury programovacího jazyka. Znalost jazyků jako Python vám umožní vytvářet škálovatelná a efektivní řešení.

2. Kybernetická bezpečnost

S digitalizací podniků a rostoucím nebezpečím kybernetických útoků jsou dovednosti v oblasti kybernetické bezpečnosti velmi důležité. Ochrana digitálních dat je klíčová v odvětvích, jako jsou finance, zdravotnictví a maloobchod. Získání dovedností v kybernetické bezpečnosti zahrnuje pochopení síťové bezpečnosti, operačních systémů, systémů detekce vniknutí a řízení rizik.

3. Umělá inteligence a strojové učení

Uměla inteligence bylo „technologickým hitem“ tohoto roku a příští rok to nebude jinak. Dovednosti v oblasti AI a ML zahrnují porozumění algoritmům strojového učení, nástrojům pro analýzu dat (např. Python) a praktickým aplikacím v oblastech zdravotnictví a financí.

4. Adaptabilita a odolnost

V rychle se měnícím světě jsou adaptabilita a odolnost základními dovednostmi. Přijímání změn a vnímání výzev jako příležitostí pro růst vás budou odlišovat.

5. Digitální a datová gramotnost

V éře řízené daty je schopnost interpretovat, analyzovat a využívat data klíčovou dovedností. Digitální gramotnost spolu s dovednostmi analýzy dat umožňuje jednotlivcům činit rozhodnutí založené na podložených informacích. Dovednosti digitální a datové gramotnosti zahrnují porozumění interpretaci dat, nástrojům pro analýzu dat (např. Microsoft Excel, Power BI) a strategickému využívání dat při rozhodování.

Souhlasíte s námi? V jakých oblastech byste se chtěli zdokonalit v roce 2024? Mrkněte na naši nabídku kurzů, věříme, že vám dokážeme pomoci ať už se chcete zdokonalit jako jednotlivec nebo celý pracovní tým!

Zdroje:

  • Forbes, autor Jack Kelly: „12 In-Demand Skills That Will Help Boost Your Résumé In 2024“
  • Techopedia, autor John Meah: „Top 10 Tech Skills to Learn in 2024 to Make a Six-Figure Salary“
  • LinkedIn, autor Pradeep Bhatt: „The top 5 skills that will be in demand in 2024“

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa