IT tým
IT tým

Zabbix 6.0 LTS oficiálně vydán

15. 2. 2022

Společnost Zabbix LLC dnes oznámila vydání své nejnovější Zabbix Long Term Support (LTS) verze. Zabbix 6.0 LTS přináší mnoho dlouho očekávaných funkcí a vylepšení. Verze LTS jsou hlavní součástí cyklu vydávání Zabbixu a přicházejí s garantovanou 5letou podporou, která poskytuje další funkce, opravy a vylepšení v průběhu celého životního cyklu.

Vzhledem k tomu, že instance Zabbix jsou nasazovány po celém světě pro mnoho různých případů použití a infrastruktur různých velikostí, cílem vydání Zabbix 6.0 LTS je poskytovat nejžádanější funkce pokrývající mnoho různých aspektů monitorování. Cílem nových funkcí je poskytnout poskytovatelům podnikových služeb, týmům DevOPS a ITOps dodatečnou hodnotu a také zlepšit celkový pracovní postup monitorování a poskytnout nové poznatky na mnoha různých úrovních. Některé z hlavních funkcí přidaných do Zabbix 6.0 LTS zahrnují:

Přidání hodnoty vašim obchodním službám

Monitorování služeb prošlo podstatným přepracováním. Zabbix 6.0 LTS si klade za cíl poskytnout další hodnotu pro podnikání uživatelů využitím nových funkcí monitorování podnikových služeb (BSM). Monitoring Business Service kombinuje flexibilitu, výkon a vylepšené UI/UX, aby koncovým uživatelům poskytl nástroje, které potřebují k monitorování jejich obchodních služeb, provádění automatizované analýzy hlavních příčin, monitorování úrovní obchodních SLA a další.

Podpora clusteru serveru Zabbix

Předpřipravené řešení vysoké dostupnosti umožňuje uživatelům Zabbix nasadit cluster Zabbix Server HA bez použití jakýchkoli externích nástrojů. Uživatelé nyní mohou nasadit jeden nebo více záložních uzlů, aby zajistili nulové prostoje během neplánovaných výpadků, upgradů serverů nebo jiných úkolů údržby.

Zavedení strojového učení

Díky strojovému učení Zabbix je nyní detekce anomálií a základní sledování snazší než kdy dříve. Cílem bylo poskytnout jednoduchou, ale flexibilní sadu funkcí, která našim uživatelům umožní vyhnout se statické definici prahu problému a místo toho se spoléhat na strojové učení Zabbix.

Monitorování Kubernetes

Vzhledem k tomu, že kontejnery a systémy orchestrace kontejnerů ve světě IT stále více převládají, bylo mimořádně důležité, aby nejnovější vydání Zabbix LTS poskytlo adekvátní řešení monitorování pro takové infrastruktury. Vydání Zabbix 6.0 LTS poskytuje týmům DevOPS prostředky potřebné k monitorování takových prostředí. Díky podpoře monitorování pod, uzlů a interních komponent Kubernetes mají nyní uživatelé Zabbix možnost monitorovat své instance Kubernetes na více úrovních.

Vylepšený sběr dat a vizualizace

Zabbix 6.0 LTS je dodáván s mnoha novými šablonami pro nejoblíbenější dodavatele, jako jsou Dell, Cisco, F5, Cloudflare a mnoho dalších. Kromě vylepšeného sběru dat poskytuje nová verze také mnoho nových způsobů vizualizace shromážděných dat. Týmy ITOps najdou velkou hodnotu ve schopnosti definovat geografické mapy a naplnit je sledovanými subjekty a získat tak lepší přehled o stavu firemní infrastruktury. Vydání také poskytuje podrobnější pohled na shromážděná data pomocí zcela nové sady widgetů, jako jsou přehledy dat Top a Bottom N, vylepšené vektorové grafy, vizualizace stavu SLA a další.

Aktualizované kurzy a upgrade služeb

Spolu s vydáním verze Zabbix 6.0 LTS nabízí Zabbix aktualizovanou sadu profesionálních školicích kurzů určených pro Zabbix 6.0 LTS. Školicí kurzy pokrývají všechny funkce Zabbix 6.0 LTS – od učení GUI až po nasazení složitých distribuovaných prostředí a učení se vnitřnímu fungování interních procesů Zabbix. Zabbix LLC také poskytuje službu upgradu uživatelům, kteří chtějí upgradovat svou instanci Zabbix z aktuální verze na Zabbix 6.0 LTS – plně zdokumentováno, s ohledem na osvědčené postupy.

Kromě nových funkcí obsahuje Zabbix 6.0 LTS také mnoho vylepšení UI/UX, vylepšení výkonu a novou sadu monitorovacích šablon a integrací pro nejoblíbenější dodavatele. Kromě funkcí a vylepšení přidaných v Zabbix 6.0 LTS přináší tato verze také změny z předchozích vydání bez LTS – Zabbix 5.2 a Zabbix 5.4 do nové verze LTS.

Zabbix 6.0 je nyní k dispozici ke stažení: www.zabbix.com/download

Prozkoumejte, co je nového v Zabbix 6.0: https://www.zabbix.com/whats_new_6_0

Další informace a přehled nových funkcí najdete na: https://www.zabbix.com/documentation/6.0/manual

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa