Zabbix 5.2: Podpora IoT a komplexního syntetického monitorování

16. 11. 2020

Nová verze Zabbix 5.2 obsahuje kromě jiných vylepšení i komplexní syntetický monitoring, významné vylepšení související s bezpečností a monitoringem IoT a průmyslových zařízení.

„S touto verzí se dostáváme blíže k nové éře (době) monitoringu. Rozšiřujeme možnosti Zabbixu o tak důležité funkce, jak je komplexní monitorování založené na scénářích, nativní podpora IoT a přísnější bezpečnostní standardy.“ říká Alexej Vladishev, zakladatel a generální ředitel společnosti Zabbix.

Monitorovací řešení Zabbixu poskytuje řadu okamžitých out-of-the-box integrací se systémy, které rozesílají zprávy, lístky a upozornění. Nová verze rozšiřuje seznam podporovaných služeb a aplikací, které je možné bez námahy monitorovat. Nasazení Zabbix one-click je k dispozici na cloudových platformách Azure, AWS, Google Cloud, IBM/RedHat Coud, Oracle, Yandex a Digital Ocean. 

 

Zabbix 5.2 přichází s více jak 35 novými funkcemi a vylepšeními, seznamte se s některými:

Syntetický monitoring umožňuje flexibilní shromažďování metrik a pokročilé kontroly dostupnosti pomocí uživatelsky skriptových definovaných scénářů. Poskytuje také komplexní interakci s různými poskytovateli rozhraní HTTP API, včetně cloudových API.

Výkonné přehledy. Tato funkce umožňuje Zabbixu generovat inteligentní upozornění pomocí efektivní analýzy údajů a detekce anomálií. Tato funkcionalita má velkou obchodní hodnotu, protože umožňuje analyzovat a informovat uživatele o dlouhodobých variacích klíčových IT metrik, stejně jako o typických klíčových ukazatelích výkonnosti (KPI):

  • Obchodní výsledky
  • Prodej (obchod) a marketing
  • Skladování
  • Lidské zdroje
  • Zákaznická podpora a další

External Vault. Zabbix představuje integraci s HaspiCorp Vault produktem pro uchovávání citlivých informací jako jsou hesla, klíče, různé API známky atd.

Podrobné uživatelské role jsou obrovským krokem dopředu k pohodlnější, bezpečnější a lépe spravovatelné monitorovací platformě pro globální týmy. Přináší mnoho vylepšení pro více klientské prostředí a umožňuje mít drobnou řízenou kontrolu pro přístup k API metodám, prvkům uživatelského rozhraní a uživatelským akcím pro různé skupiny uživatelů.

Podpora IoT protokolů. Zabbix nyní nativně podporuje nejběžnější protokoly pro monitorování senzorů IoT a průmyslových zařízení. 

Vyrovnávání zatížení pro uživatelské rozhraní a rozhraní API. Zabbix UI a API lze nyní použít ve scénářích vyrovnávání zatížení pro HA a horizontální škálování výkonu. Prostředí rozhraní frontendu povoluje nasadit fyzické či virtuální zařízení, kontejnery v clusterech Kubernetes a cloudových platformách. 

 

Představení nových jednodenních extra školení

Spolu s hlavními technickými vylepšeními přichazí verze Zabbix 5.2 se čtyřmi jednodenními školeními na dálku, které mají prohloubit vědomosti uživatelů v konkrétních oborech.

První čtyři kurzy budou:

  • Automatizace a integrace se Zabbix API
  • Pokročilé zpracování dat Zabbix
  • Pokročilá správa (administrace) zabezpečení Zabbix
  • Pokročilá detekce problémů a anomálií se Zabbixem 

Nové kurzy budou dostupné v průběhu listopadu 2020.

 

Zabbix 5.2 je již dostupný pro lokální a cloudové nasazení na: www.zabbix.com/download 

  

Kurzy Zabbix

  

 

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa