Vyplatí se investovat do IT certifikací?

19. 7. 2021

Pearson VUE, společnost s letitou zkušeností s testováním odborníků z IT odvětví, vydala výsledky svojí nejaktuálnější studie pod názvem 2021 Zpráva o hodnotě certifikací (2021 Value of Certification report). V této studii zkoumala data od 29 000 respondentů, kteří získali certifikaci a absolvovali certifikační zkoušky za poslední rok. Výsledná data ukazují, že certifikace nemají pouze rostoucí význam napříč IT sektorem, ale zároveň to, že IT certifikace poskytují hodnotu jednotlivcům, kteří ji získali.

V tomto článku jsme se rozhodli zveřejnit některé body studie, které mohou být zajímavé pro uchazeče jakékoliv IT certifikace. Věříme, že vám tyto body pomohou v rozhodování na vaší certifikační cestě a doufáme, že vám získané certifikace pomohou ve vašem osobním i kariérním růstu.

Motivace

Největší motivací pro získání IT certifikace je držení kroku s technickým pokrokem. Zvyšování kvalifikace je tedy největší motivací celkem pro 73 % respondentů. Zajímavostí je, že zvýšená potřeba technologií způsobená pandemií COVID-19 vyvolala pocit naléhavosti pro získání IT dovedností a byla tak motivací pro 30 % kandidátů k certifikování.

Nárůst nebo pokles testování?

Ve srovnání s loňským rokem došlo u testovaných kandidátů k 16% nárůstu testování. Zpráva rovněž poukazuje na nárůst počtu těch, kteří si testy zaplatili sami, i přesto, že jim certifikace dříve platila jejich společnost. To bylo připisováno ekonomickým dopadům pandemie. Pro jednotlivce to nemusí být tak povzbudivé, ale znamená to, že získáte certifikát. I když organizace nebude platit, certifikace stále stojí za to pokračovat. 

Krátkodobá nebo celoživotní cesta?

Ačkoli většina kandidátů zvažuje IT certifikaci až po zahájení své kariéry, počet dosažených certifikací se hromadí. Průměrný počet certifikací, které drží mladší 24 let jsou čtyři, zatímco ti starší 55 let mají certifikací deset. Z dotázaných kandidátů, kteří získali certifikaci v roce 2020, plánuje 86 % pokračovat v dalších certifikacích.

Důvodů, proč se certifikovat, je ještě více! Celou studii si můžete bezplatně stáhnout přímo na stránkách PearsonVUE. Pokud váháte ve vaší certifikační cestě, neváhejte se na nás obrátit e-mailem na edu@edutrainings.cz nebo telefonicky na +420 731 175 867. Rádi vám pomůžeme s orientací v oblasti IT vzdělávání a certifikací. EDU Trainings je autorizovaným testovacím centrem Pearson VUE. Více informací o testování naleznete na odkaze níže.

Informace o certifikacích Přehled IT kurzů

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa