CompTIA PenTest+

Kód kurzu: COMPPT

Bezpečnost zůstává jedním z nejžhavějších témat v IT a dalších odvětvích. Zdá se, že každý týden přináší zprávy o nějakém novém narušení soukromí nebo bezpečnosti. Tento kurz je určen profesionálům v oblasti kybernetické bezpečnosti, kteří mají za úkol penetrační testování a správu zranitelnosti. Jak se organizace snaží chránit sebe a své zákazníky, schopnost provádět penetrační testování je nově vznikající soubor dovedností, který se stává stále cennějším pro organizace hledající ochranu a stále lukrativnější pro ty, kteří tyto dovednosti mají. V tomto kurzu se seznámíte s některými obecnými pojmy a metodikami souvisejícími s pentestování a propracujete se simulovaným pentestováním pro fiktivní společnost.

V čem je jiná?

 • CompTIA PenTest+ je nejkomplexnější zkouška pokrývající všechny fáze penetračního testování. Na rozdíl od jiných zkoušek penetračního testování, které pokrývají pouze část fází s esejovými otázkami a praktickými otázkami, PenTest+ používá otázky založené na výkonu i na znalostech, aby bylo zajištěno, že budou vyřešeny všechny fáze.
 • PenTest+ je jediná zkouška na trhu, která zahrnuje všechny aspekty správy zranitelnosti. Zahrnuje nejen praktické hodnocení zranitelnosti, skenování a analýzu, ale zahrnuje také plánování, stanovení rozsahu a správu slabých míst, nejen jejich využívání.
 • PenTest+ je nejaktuálnější zkouška penetračního testování pokrývající nejnovější techniky proti rozšířeným útočným plochám. Jedná se o jedinečnou zkoušku, která vyžaduje, aby kandidát prokázal nejrelevantnější dovednosti v oblasti testování pera pro cloud, hybridní prostředí, webové aplikace, Internet of Things (IoT) a tradiční on-premise.

Certifikační zkouška není zahrnuta v ceně kurzu.

41 600 Kč

50 336 Kč s DPH

Nejbližší termín od 05.08.2024

Výběr termínů

Odborní
certifikovaní lektoři

Mezinárodně
uznávané certifikace

Široká nabídka technických
a soft skills kurzů

Skvělý zákaznický
servis

Přizpůsobení kurzů
přesně na míru

Termíny kurzu

Počáteční datum: 05.08.2024

Forma: Prezenční/Virtuální

Délka kurzu: 5 dnů

Jazyk: en/cz

Cena bez DPH: 41 600 Kč

Registrovat

Počáteční datum: 14.10.2024

Forma: Prezenční/Virtuální

Délka kurzu: 5 dnů

Jazyk: en/cz

Cena bez DPH: 41 600 Kč

Registrovat

Počáteční datum: 02.12.2024

Forma: Prezenční/Virtuální

Délka kurzu: 5 dnů

Jazyk: en/cz

Cena bez DPH: 41 600 Kč

Registrovat

Počáteční datum: Na vyžádání

Forma: Prezenční/Virtuální

Délka kurzu: 5 dnů

Jazyk: en/cz

Cena bez DPH: 41 600 Kč

Registrovat

Počáteční
datum
Místo
konání
Forma Délka
kurzu
Jazyk Cena bez DPH
05.08.2024 Prezenční/Virtuální 5 dnů en/cz 41 600 Kč Registrovat
14.10.2024 Prezenční/Virtuální 5 dnů en/cz 41 600 Kč Registrovat
02.12.2024 Prezenční/Virtuální 5 dnů en/cz 41 600 Kč Registrovat
Na vyžádání Prezenční/Virtuální 5 dnů en/cz 41 600 Kč Registrovat
G Garantovaný kurz

Nenašli jste vhodný termín?

Napište nám o vypsání alternativního termínu na míru.

Kontakt

Popis kurzu

 • Tester penetrace
 • Bezpečnostní poradce
 • Tester penetrace Cloudu
 • Tester penetrace webových aplikací
 • Specialista na cloudovou bezpečnost
 • Specialista na sítě a bezpečnost

Struktura kurzu

Plánování a stanovení rozsahu

Zahrnuje aktualizované techniky zdůrazňující koncepty řízení, rizik a dodržování předpisů, rozsah a organizační/zákaznické požadavky a demonstrují etické hackerské myšlení.

Shromažďování informací a skenování zranitelnosti

Zahrnuje aktualizované dovednosti týkající se provádění skenování zranitelnosti a pasivního/aktivního průzkumu, správy zranitelnosti a také analýzy výsledků průzkumného cvičení.

Útoky

Zahrnuje aktualizované přístupy k rozšířeným útočným plochám, zkoumání technik sociálního inženýrství, provádění síťových útoků, bezdrátových útoků, útoků založených na aplikacích a útoků na cloudové technologie a provádění technik po využití.

Reporting a komunikace

Rozšířeno tak, aby se zaměřilo na důležitost hlášení a komunikace ve zvýšeném regulačním prostředí během procesu pentestování prostřednictvím analýzy nálezů a doporučení vhodné nápravy v rámci zprávy.

Nástroje a analýza kódu

Zahrnuje aktualizované koncepty identifikace skriptů v různých nasazeních softwaru, analýzu skriptu nebo vzorku kódu a vysvětlení případů použití různých nástrojů používaných během fází penetračního testu. Je důležité si uvědomit, že není vyžadováno žádné skriptování a kódování.

Certifikace

PenTest+ posuzuje nejaktuálnější penetrační testování, hodnocení zranitelnosti a manažerské dovednosti potřebné k určení odolnosti sítě proti útokům. Certifikační zkouška CompTIA PenTest+ ověří, zda úspěšní kandidáti mají znalosti a dovednosti potřebné k:

 • Plánování a zaměření se na penetrační testování
 • Pochopení právních požadavků na dodržování předpisů
 • Provedení skenování zranitelnosti a penetrační testování pomocí vhodných nástrojů a technik a poté analyzování výsledků
 • Vytvoření písemné zprávy obsahující navrhované techniky nápravy, efektivně sdělení výsledků manažerskému týmu a poskytnutí praktických doporučení

PenTest+ je v souladu s normami ISO 17024 a schválen americkým ministerstvem obrany pro splnění požadavků směrnice 8140/8570.01-M. Regulační orgány a vláda spoléhají na akreditaci ANSI, protože poskytuje důvěru a důvěru ve výstupy akreditovaného programu. Od 1. ledna 2011 bylo provedeno více než 2,3 milionu zkoušek akreditovaných CompTIA ISO/ANSI.

Kód zkoušky PT0-001  PT0-002
Datum spuštění 31.července, 2018 říjen, 2021
Popis zkoušky Certifikace CompTIA PenTest+ ověřuje, že úspěšní kandidáti mají znalosti a dovednosti potřebné k plánování a rozsahu hodnocení, pochopení právních požadavků a požadavků na shodu, provádění skenování zranitelnosti a penetračních testů, analyzování dat a efektivní podávání zpráv a sdělování výsledků. CompTIA PenTest+ potvrdí, že úspěšný kandidát má znalosti a dovednosti potřebné k naplánování a rozsahu penetračního testování včetně skenování zranitelnosti, pochopení právních požadavků a požadavků na shodu, analyzuje výsledky a vytvoří písemnou zprávu s technikami nápravy.
Počet otázek 85
Typy otázek Výběr z více možností a praktické simulace
Délka zkoušky 165 minut
Minimální počet bodů 750 (z 900)
Doporučené znalosti Network+, Security+ nebo ekvivalentní znalosti. Minimálně 3-4 roky praktických zkušeností v oblasti informační bezpečnosti nebo souvisejících zkušeností. I když neexistuje žádný požadovaný předpoklad, PenTest+ navazuje na CompTIA Security+ nebo ekvivalentní zkušenosti a má technické, praktické zaměření.
Jazyk Angličtina, japonština Angličtina
Ukončení platnosti Duben, 2022 Obvykle tři roky po spuštění

Obnovení certifikace

Udržujte svou certifikaci aktuální pomocí programu CompTIA Continuing Education (CE). Je navržen tak, aby byl neustálým ověřováním vašich odborných znalostí a nástrojem pro rozšíření vašich dovedností.

Získejte ze své certifikace maximum
Informační technologie jsou neuvěřitelně dynamický obor, který každý den vytváří nové příležitosti a výzvy. Účast v našem programu dalšího vzdělávání vám umožní zůstat v kontaktu s novými a vyvíjejícími se technologiemi a zůstat odborníkem na IT a bezpečnost.

Program dalšího vzdělávání CompTIA
Vaše certifikace CompTIA PenTest+ je platná po dobu tří let ode dne vaší zkoušky. Program CE vám umožňuje prodloužit si certifikaci v tříletých intervalech prostřednictvím činností a školení, které se vztahují k obsahu vaší certifikace.

Je snadné ji obnovit
Můžete se zúčastnit řady aktivit a školicích programů, včetně vyšších certifikací, abyste si obnovili svou certifikaci CompTIA PenTest+. Dokončete CertMaster CE, online kurz CE vlastním tempem, nebo nasbírejte alespoň 60 kreditů (CEUs) za tři roky, nahrajte je na svůj certifikační účet a Security+ se automaticky obnoví.

Navazující kurzy

CompTIA Advanced Security Practitioner (CASP+) en/cz

Dodavatel: CompTIA

Oblast: IT bezpečnost

Cena od:

33 800 Kč bez DPH

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa