ITIL 4
ITIL 4

Středně pokročilé moduly ITIL 4

10. 3. 2020

Základem ITIL® 4 zůstává kurz ITIL 4 Foundation. Na ten navazují středně pokročilé kurzy rozdělené do dvou hlavních oblastí ITIL Managing Professional (ITIL MP) a ITIL Strategic Leader (ITIL SL) detailněji popsané níže.

Jestliže chcete získat kvalifikaci ITIL Master, je nutné absolvovat všechny kurzy z obou oblastí, tj. ITIL Managing Professional a ITIL Strategy Leader a následně splnit všechna kritéria kvalifikace ITIL Master.

 

ITIL Managing Professional (ITIL MP)

V modulech ITIL 4 Managing Professional získáte praktické i technické znalosti potřebné pro návrh, design a provoz IT služeb, týmů, nebo procesů. K úspěšnému získání kvalifikace ITIL Managing Professional je nutné absolvovat všechny 4 moduly:

V případě, že jste již ITIL v3 Expert, je možné získat kvalifikaci ITIL Managing Professional také pomocí tzv. přechodového kurzu ITIL 4 Managing Professional (MP) Transition.

Moduly ITIL MP jsou určeny pro manažery a specialisty IT jejichž náplní práce je zajišťování chodu, plánování a nastavování IT služeb, infrastruktury a týmů. Cílem kurzů je představit a vysvětlit roli IT v éře agilního přístupu a digitální transformace a seznámit účastníky s užitečnými koncepty, které mohou ve svých organizacích prakticky využít. Díky ITIL MP  získáte schopnosti, jak lépe budovat efektivní IT služby, jak nastavit správně týmy IT, jak propojit vaši IT organizaci se okolním světem a jak zapojit do IT nové osvědčené koncepty. 

Po úspěšném absolvování závěrečných zkoušek ve všech 4 modulech automaticky získáváte kvalifikaci ITIL Managing Professional.

 

ITIL Strategic Leader (ITIL SL)

Tyto moduly jsou určeny pro vyšší management IT a Business. Jejich obsah ocení manažeři, jejichž náplní je taktický a strategický rozvoj organizace. Cílem kurzů je představit koncepty, které podpoří strategické myšlení v organizaci, změnu kultury a kontinuální rozvoj celé organizace od portfolia služeb přes řízení infrastruktury, mezi dodavatelských a obchodních vztahů až po řízení lidí a jejich podpory. Klíčové jsou tyto moduly zejména v prostředí, kde je nutné zajistit dlouhodobě soulad mezi strategií IT a Business. Celý blok obsahuje 2 moduly:

Po úspěšném absolvování závěrečných zkoušek ve všech modulech automaticky získáváte kvalifikaci ITIL Strategic Leader.

 

Certifikační schéma ITIL 4 je vyvinuto tak, aby zůstalo kompatibilní se stávajícím schématem ITIL, tzn. stávající certifikace zůstávají platné, dokud nebudou nahrazeny aktualizací. Pokud sbíráte body v rámci Axelos programu, zůstávají vám všechny kredity, které můžete jednoduše přenést do nového certifikačního schématu ITIL 4.

 

Nejbližší termíny kurzů v EDU Trainings:

Název kurzu Termín konání Místo konání
ITIL 4 Foundation 6. – 8. 4. 2020 Praha

ITIL 4 Specialist Create, Deliver and Support

27. – 29. 4. 2020 Praha
ITIL 4 Specialist Drive Stakeholder Value 11. – 13. 5. 2020 Praha
ITIL 4 Specialist High Velocity IT 18. – 20. 5. 2020 Praha
ITIL 4 Strategist Direct Plan and Improve 1. – 3. 6. 2020 Praha
ITIL 4 Managing Professional (MP) Transition 15. – 19. 6. 2020 Praha

 

Stále máte možnost zúčastnit se posledních termínů pokročilých kurzů ITIL v3, které Vám mohou poskytnout potřebné kredity k přechodu na verzi 4.

Návod jak upgradovat z ITIL v3 na ITIL 4 a přitom maximálně využít získané znalosti, dovednosti a certifikace, najdete níže, nebo nás kontaktujte na edu@edutrainings.cz a my Vám rádi poradíme.

 

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa