Skládáte certifikační zkoušky z (ne)pohodlí domova?

6. 4. 2023

Skládání certifikačních zkoušek je důležitou součástí vzdělávání a nezbytnou podmínkou k získání certifikací, na které jste se vyškolili. Existují však rozdíly v tom, kde a jak můžete tyto zkoušky skládat. Jednou z možností je navštívit oficiální certifikační centrum. Druhou možností je složit zkoušku přímo u vás doma. Ale pozor, průběh zkoušky se může dle místa, které zvolíte, lišit. 

V tomto článku se blíže podíváme na rozdíly v testování doma a v certifikačním centru, abychom vám výběr místa usnadnili.

Identifikace a kontrola místnosti

Pokud zkoušku skládáte z domu, musíte v první řadě projít procedurou ověření totožnosti. Následuje kontrola místnosti, kde budete zkoušku skládat. Identifikace i kontrola místnosti probíhá skrze kameru, pomocí které budete muset ukázat celou místnost. Tato procedura může trvat okolo 10 minut. Požadavky pro skládání zkoušky doma jsou většinou striktní. Není dovoleno, aby byl v místnosti další člověk nebo jakékoliv elektronické zařízení (mobilní telefon, notebook, tablet, jiné monitory). 

V případě, že dorazíte do certifikačního centra, náš pracovník s vámi provede identifikaci, která je rychlejší a snadnější než identifikace on-line. Po přečtení pravidel a odložení osobních věcí do skříňky vstoupíte do místnosti, která je uzpůsobena testovaní. Posadíte se za připravený počítač a pustíte se do testu.

Průběh zkoušky

Při skládání zkoušky doma se po kontrole místnosti připojí proktor, který bude celý průběh zkoušky sledovat. Musíte mít po celou dobu zkoušky před sebou zapnutou kameru a u většiny zkoušek není dovoleno se pohybovat z místa mimo kameru.

V našem testovacím centru máme kamerový systém, který splňuje všechny požadavky pro zabezpečení správného chodu zkoušky. Naše kamery nejsou umístěny na monitorech, ale v rohu místnosti, čili vás v průběhu zkoušku nebudou rozptylovat. Některé zkoušky trvají delší dobu, takže je samozřejmostí možnost odskočit si na toaletu.

Reakce na problémy

Pokud v průběhu zkoušky nastane jakýkoliv problém, tak v našem centru máte vždy k dispozici člověka, který vám ho pomůže vyřešit.

Dle reakcí účastníků zkoušek se v testovacím centru cítí značně méně ve stresu, než když zkoušku skládají doma. Nemusí myslet na to, zda splnili všechny požadavky zkoušky, ale mohou se plně koncertovat na téma, ze kterého zkoušku skládají. Účastníci v testovacím centru také vítají, že nemusí mít před sebou zapnutou kameru a mohou se díky tomu lépe soustředit.

Nechte stres ze zkoušky doma a doražte do našeho testovacího centra v Praze 4 – Nusle, kde složíte zkoušku v uzpůsobené místnosti a nemusíte se starat o nic dalšího. Budeme se na vás těšit!

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa