Rodina ITIL® 4 modulů se opět rozšiřuje!

21. 2. 2023

ITIL® 4 je nejnovější iterací rámce IT Infrastructure Library (ITIL), který poskytuje best practices pro správu IT služeb. Skládá se ze série modulů, které pokrývají různé aspekty správy IT služeb. Je nám potešením vám oznámit, že brzy se můžete těšit na 2 nové rozšiřující moduly ITIL 4! Společnost PeopleCert by měla tyto moduly zveřejnit od 27. 2. 2023. Jsou to ITIL® 4 Specialist: Business Relationship Management a ITIL® 4 Specialist: IT Asset Management.

Modul ITIL® 4 Specialist: Business Relationship Management je navržen tak, aby pomohl IT profesionálům rozvíjet a udržovat pozitivní vztahy s obchodními partnery jejich organizace. Pokrývá témata, jako je porozumění obchodním potřebám, identifikace příležitostí pro spolupráci a budování efektivních komunikačních kanálů mezi IT a obchodními jednotkami. Modul také zdůrazňuje význam zákaznicky orientovaného přístupu k řízení služeb.

Modul ITIL® 4 Specialist: IT Asset Management se zaměřuje na správu IT aktiv organizace během jejich životního cyklu. Pokrývá témata, jako je identifikace, sledování a údržba majetku, stejně jako strategie pro optimalizaci využití majetku a snižování nákladů. Modul také zdůrazňuje důležitost sladění správy aktiv s širšími IT a obchodními strategiemi organizace.

Tyto nové moduly odrážejí pokračující vývoj postupů správy služeb IT a rostoucí význam spolupráce, zaměření na zákazníka a strategického sladění v dnešním prostředí IT.

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa