Red Hat System Administration III: Linux Automation

17. 6. 2019

Naučte se, jak automatizovat úlohy správy systému Linux s nástrojem Ansible®. S novou verzí Red Hat Enterprise Linux 8 nabízíme kurz a certifikační zkoušku:

  • RH294 – Red Hat System Administration III: Automatizace Linuxu 

Kurz je určen pro správce systému Linux a vývojáře.

Na kurzu vás seznámíme, jak instalovat a konfigurovat Ansible®.  Jak vytvořit Ansible Playbooks pro automatizaci úkolů a zavádění playbooků tak, aby servery byly správně nasazeny a nakonfigurovány. Kurz RH294 bude mimo jiné obsahovat velkou část tématu ze školení DO407, které již bude v nabídce pouze online.

  • Zkouška EX294

Zkouška se zaměří na automatizaci úloh správy systému Linux pomocí Red Hat Ansible Engine 2.7. a skriptování shell. 

Certifikační program Red Hat Certified Engineer (RHCE) již téměř 20 let certifikuje IT profesionály po celém světě. Certifikace RHCE se stala známou jako jeden z předních certifikačních programů pro dovednosti Linuxu.  

 

Co se mění?

 

Co se nemění?

Nejedná se o kompletní přepracování programu. Systém RHCE bude stále stejný tím, že nejprve projdete zkouškou Red Hat Certified System Administrator (EX200) a získáte certifikaci RHCSA. Poté absolvujete zkoušku Red Hat System Administration III: Automatizace Linuxu (EX294) a získáte certifikaci RHCE.

Zkouška RHCE (EX300) na bázi Red Hat Enterprise Linuxu 7 bude k dispozici po dobu jednoho roku po vydání nové zkoušky do června 2020. To vám umožní pokračovat a dokončit certifikační cestu Red Hat Enterprise Linux 7.

 

Možnosti pro udržení aktuálních certifikací RHCE

Vaše certifikace je platná tři roky od data, kdy jste absolvovali certifikaci RHCE. Prodloužit platnost RHCE můžete tak, že získáte další certifikace úrovně Red Hat Certified Architect.

 

Pokračování v cestě k certifikaci RHCE

Pokud jste již certifikován RHCSA verze 7 a pokračujete na RHCE, máte dvě možnosti. Můžete pokračovat v přípravě na kurz Red Hat Enterprise Linux 7 a provést původní zkoušku RHCE (EX300)  do června 2020. Nebo můžete absolvovat přípravné školení RH294 na verzi 8 a novou zkoušku (EX294) 

 

Více informací, REGISTRACE a OBSAH ŠKOLENÍ

  

 

 

 

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa