PRINCE2 aktualizace certifikatu
PRINCE2 aktualizace certifikatu

PRINCE2® Practitioner – aktualizace certifikátu

10. 4. 2018

Nová verze oblíbené metodiky řízení projektů PRINCE2 2017 postupně nahrazuje předchozí verzi 2009. Co to znamená pro držitele stávajících certifikátů verze 2009? Jejich certifikace zůstávají v platnosti bez nutnosti recertifikace na novou verzi. Platnost zkoušky Foundation je doživotní, platnost certifikátu Practitioner trvá 5 let.

Držitelé certifikátu PRINCE2® v2009 Practitioner, kteří si plánují certifikaci udržet a prokazovat tak i nadále své znalosti v této oblasti, měli až do konce roku 2017 možnost recertifikace prostřednictvím kratšího testu PRINCE2® Re-Registration. Ten již od roku 2018 není k dispozici.

Pro udržení kvalifikace je proto potřebné:

  • složit certifikační zkoušku PRINCE2® v2017 Practitioner v plném rozsahu (platnost tohoto certifikátu je zkrácena na 3 roky)

NEBO

  • stát se členem programu PRINCE2 od společnosti Axelos (PRINCE2 Membership), hradit roční členské poplatky a nasbírat požadovaný počet bodů trvalého odborného rozvoje (CPD points)
    Podrobné informace naleznete na webových stránkách Axelos.

V našem Vzdělávacím centru nabízíme možnost absolvovat kurzy i certifikace PRINCE2 verze 2017. Jejich přehled naleznete v oblasti PROJECT MANAGEMENT.

Kvůli změnám, které přinesla verze 2017, doporučujeme zájemcům o složení nového certifikačního testu aktualizovanou edici manuálu PRINCE2 „Managing Successful Projects with PRINCE2® 2017 Edition“. Zdůrazňuje škálovatelnost a flexibilitu metody a to, jak ji nejlépe přizpůsobit obtížnosti a specifickým požadavkům projektu.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa