Příchazí Zabbix 5.4 s plánovaným generováním reportů a robustní detekcí problémů!

17. 5. 2021

Tým společnosti Zabbix s potěšením oznamuje dostupnost nové verze Zabbix 5.4. Tato nová verze přináší plánované generování PDF reportů, robustní detekci problémů, pokročilou agregaci dat a další významná vylepšení.

„V nové verzi Zabbix jsme se zaměřili na potřeby nejnáročnějších zákazníků, kteří vyžadují nejvyšší úroveň výkonu a flexibility. Uživatelé Zabbix oceňují skutečnost, že náš produkt poskytuje všechny potřebné podnikové možnosti pro rozsáhlé monitorování s prakticky nulovými náklady.“ říká Alexei Vladishev, zakladatel a generální ředitel společnosti Zabbix.

Zde je rychlý přehled nejvýznamějších funkcí dostupných v nové verzi.

 • Plánované generování reportů
  • Zabbix denně, týdně nebo měsíčně generuje a odesílá přizpůsobené PDF reporty. Nyní může být každý Zabbix dashboard převeden do PDF reportu! Přístup k této funkci je řízen novou rolí uživatele.
 • Mnohem výkonnější detekce problémů
  • Zabbix nyní podporuje jednoduchou, ale extrémně flexibilní syntaxi pro problémové podmínky. Umožňuje vytváření vysoce sofistikovaných podmínek pro detekování problémů v reálném čase. Byla také zavedena nová sada operátorů, statistických, matematických a řetězcových funkcí pro ještě větší výkonnost.
 • Pokročilá agregace dat
  • Agregační schopnosti Zabbixu byly rozšířeny tak, aby podporovaly výběr metrik dle různých podmínek včetně metrických zástupných znaků (wildcards) a značek (tags). Dochází ke zjednodušení agregace dat pro plánovaní kapacit, bussines-level monitoring a pokročilou detekci problémů. Stávající funkce agregovaných metrik byla pro zjednodušení sloučena do vypočítaných metrik. Zabbix tak používá jednotnou syntaxi pro všechno: spouštěče (triggers) a vypočítané metriky!
 • Vizuální vylepšení
  • Zabbix 5.4 přináší sjednocení funkcí pro obrazovky a dashboards, a zároveň podporuje více stránkové dashboards. Na jedné platformě tak vidíte všechna svá data!
 • API tokeny pro bezpečnou integraci
  • Podpora pojmenovaných API tokenů s expiračním datem umožňuje jednoduchou a bezpečnou integraci Zabbixu se systémy třetích stran. Nová uživatelská role řídí, kdo může vytvářet tokeny API.
 • Větší síla značek (tagy)
  • Zabbix 5.4 upustí od podpory aplikací na úrovni hostitele a nahradí je metrickými značkami. Nyní jsou značky podporovány pro všechny kritické objekty v Zabbix: šablony, hostitelé, prototypy hostitelů, spouštěče, metriky a události.

Více informací o technických vlastnostech zahrnutých v nové verzi bude odhaleno na online setkání „Release Day“ v několika jazycích. Vyberte si událost a zaregistrujte se na ni na Zabbix Events webových stránkách: https://www.zabbix.com/events

Dostupnost

Verze Zabbix 5.4 je nyná dostupná pro on-premise a cloud deployment: www.zabbix.com/download

Více informací o kompletní dokumentaci a funkcích naleznete na www.zabbix.com/documentation/5.4/manual

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa