Pozvánka na Scrum snídani

6. 8. 2019

Metoda Scrum existuje již více než 25 let a byla přijata již tolika týmy a společnostmi po celém světě, že není pochyb o obrovských výhodách, které přináší při vývoji produktů a zejména softwaru.

Přesto mnozí stále zápasí s tím, že berou Scrum jen jako jednoduchý mechanismus „Sprintů“ a denních schůzek (Daily Scrum). Často říkají: „Mnohem více spolu komunikujeme, víme, kdo co dělá, máme zpětnou vazbu od našich uživatelů. Na druhou stranu nemůžeme v každém Sprintu testovat náš produkt, naši uživatelé a zúčastněné strany se nezúčastní našich pravidelných Sprintů. Přesto, že se nám podařilo některé věci posunout k lepšímu, ale stále nedosahujeme požadovaného výsledku, a proto jsme se Scrum metodou přestali.“

Tři tajné ingredience úspěšné adopce Scrumu

Aby vám Scrum mohl poskytnout více, musí být na místě tři klíčové ingredience (mimo naplánování schůzek Scrum týmu v kalendáři
a využití JIRA Agile pluginu).

V průběhu Scrum snídaně se s vámi Karel Smutný podělí o to, jaké „tajné“ ingredience našel během své 10 praxe s adopcí Scrumu a agilních proměn svých klientů. Vše se váže především k níže uvedeným bodům:

1. Jaká je odpovědnost vlastníka produktu (Product Owner)? Je to víc než psaní uživatelských příběhů.
2. Jaká je odpovědnost vývojového týmu (Development Team)? Je to víc než jen psaní kódu.
3. Co je zodpovědností Scrum Mastera? Je to víc než „uhnat“ svůj tým na denní schůzku (Daily Scrum).
4. A jak se mění odpovědnost za řízení?

Karel je jedním z nejzkušenějších Scrum Masterů na českém trhu, dlouhodobým agilním praktikem a koučem, vývojářem softwaru a profesionálním Scrum Trenérem Scrum.org. Je odborníkem na Scrum Patterns, Large Scrum a Extreme Programming (XP).

Tato událost je také prvním oficiálním představením festivalu profesionálního Scrumu – Scrumvember. Jedná se o největší akci svého druhu v České republice.

 

Máte zájem dozvědět se více? Navštivte EDU Trainigs a vychutnejte si bezplatnou Scrum snídani pro agilní nadšence. 

Datum 10. září 2019
Čas 9:00 – 11:30
Místo konání Pracovna, Vlkova 628/36, Žižkov, 130 00 Praha 3
Jazyk angličtina
Cílová skupina IT managers, Scrum Masters, Product managers, Product Owners a další role, které úzce spolupracují se Scrum týmem.
Registrace edu@edutrainings.cz
Cena ZDARMA

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa