ISTQB EDU
ISTQB EDU

Nový sylabus ISTQB® CTFL 2018

1. 7. 2018

ISTQB® (International Software Testing Qualifications Board) vydává nový sylabus Certified Tester Foundation Level 2018 (CTFL). Foundation Level je základem programu ISTQB® Certified Tester, který poskytuje základní porozumění a znalosti každému, kdo se zabývá testováním.

Nová učební osnova (sylabus) 2018 doplňuje terminologii a standardy testování; aktualizace odrážejí zpětnou vazbu trhu a současný stav oblasti testování softwaru. Znalostní základ byl aktualizován s větším důrazem na praktické využití a důležitost na trhu.

Download Foundation Level sylabus 2018

Kandidáti na certifikaci by se měli připravit na certifikační zkoušku již na základě nových vzdělávacích cílů. Zkoušky dle sylabu 2011 v angličtině budou dostupné do 4. června 2019, v jiných jazycích pak do 4. prosince 2019. Nový sylabus 2018 i testové otázky budou přeloženy do českého a slovenského jazyka organizací Czech and Slovak Testing Board (CaSTB), regionálním zástupcem ISTQB® pro Českou a Slovenskou republiku.

O ISTQB®

International Software Testing Qualifications Board je mezinárodně respektovaná organizace pro certifikování testerů softwaru založená v roce 2002 a sídlící v Belgii. Toto neziskové sdružení tvoří komunitu profesionálních softwarových testerů prostřednictvím mezinárodně uznávaných standardů testování a certifikace. Aktuálně se skládá z 58 členských organizací s pokrytím v 82 státech světa, má celosvětově více než 300 akreditovaných poskytovatelů školení a přes 570 000 vydaných certifikací.

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa