english
english

Největší úskalí jazykové výuky ve firmách

21. 7. 2022

Umožnit zaměstnancům učit se cizí jazyk jako benefit dnes už není žádná novinka. Velmi často jsou lidé motivování sami, protože se v angličtině nebo jiném cizím jazyce jednoduše chtějí zlepšit. Kromě zaměstnanců přichází motivace také od zaměstnavatele. Mít ve firmě lidi, kteří umí dobře mluvit a psát anglicky je dnes už must have. Tak kde je vlastně problém? Vždyť přeci stačí sehnat lektora, vybrat studenty z řad zaměstnanců a cesta za lepší angličtinou může začít. Bohužel to není tak jednoduché a překážek je celá řada.

Čas a flexibilita

Uspořádat lekce tak, aby časově všem vyhovovaly, může být někdy nadlidský výkon. Některé lekce se sice podaří naplánovat, ale pak se z časových důvodů musí na poslední chvíli rušit. Pokud lekce trvají přes hodinu, motivace zaměstnanců značně upadá. Díky událostem posledních dvou let jsme si již zvykli, že flexibilita je základ a to platí i ve výuce angličtiny.

Zaměření

Přestože je angličtina pro všechny stejná, každý člověk má trochu jiné potřeby, dovednosti učit se a pracuje v různých odděleních. Když se v učebně sejde několik lidí z salesu, pak zaměstnanci z HR, kolega z marketingu a další kolegyně z účtárny, výuka nebude vůbec efektivní, protože každá oblast je specifická a potřebuje znát jinou slovní zásobu.

Data

Asi největší úskalí jazykového vzdělávání ve firmách je, že se velmi obtížně měří. Jaký posun studenti udělali, kolik času strávili nad angličtinou a jaká slovíčka se naučili? Tyto informace se HR získávají opravdu těžce. Vyhodnotit, co výuka skutečně přinesla, lze jen obtížně. Jak si společnost ověří, že taková investice byla výhodná a efektivní?

Vyzkoušejte výukovou platformu Voxy

Alternativou k živé výuce jsou samozřejmě aplikace pro výuku angličtiny, které většinu těchto problémů řeší. Webová a mobilní platforma Voxy je založena na mikro učení, které se ukazuje jako nejlepší forma učení dospělých, kdy klasické lekce trvají jen 5 – 10 minut. Voxy funguje také na principu umělé inteligence. Uzpůsobuje tedy studentovu cestu učení podle jeho zájmů, zaměření a cílů, které v angličtině chce dosáhnout. Všechny lekce vychází ze skutečných médií, článků a blogů ze zdrojů jako jsou BBC News, Bloomberg, NY Times atd. Na platformě je jich dostupných více než 25 000 a každý den přibývají nové.

Kromě interaktivních lekcí z různých oborů Voxy nabízí samozřejmě i procvičování gramatiky a slovíček. Aplikace dále umožňuje navštěvovat skupinové lekce s rodilými mluvčími, kterých se účastní studenti z celého světa se stejnou jazykovou úrovní. Během týdne proběhne více než 1 000 lekcí na různá témata ve skupinách po cca 5 studentech.

V neposlední řadě na platformě naleznete také možnost samostatných konzultací s lektorem, které lze opět domlouvat individuálně. A všechna data o postupu v učení angličtiny máte samozřejmě přehledně a graficky k dispozici. Celá platforma je výborně uživatelsky zpracovaná, přehledná a jednoduše se používá.

Pokud vás platforma zaujala a chtěli byste ji více poznat, tak navštivte tuto stránku nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese: edu@edutrainings.cz.

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa