webinars
webinars

Naše webináře si berou letní dovolenou

21. 6. 2022

Odjíždíte toto léto někam na dovolenou? Věříme, že ano! I když je vzdělávání až na prvním místě, je také důležité si umět odpočinout a zrelaxovat. Z toho důvodu jsme se rozhodli udělat letní pauzu s našimi bezplatnými webináři. Aktuálně pro vás připravujeme podzimní sérii webinářů, kterou zveřejníme v přůběhu léta, abyste se mohli v předstihu rozhodnout, kterých webinářů se budete chtít zúčastnit.

Pokud by se vám přecejen zastesklo po vzdělávání, kromě našich klasických technických a soft skills kurzů, jsme pro vás zveřejnili i záznam 3 proběhlých webinářů, které mezi vámi sklidily největší ohlas. Připomeňte si, jak na digitální bezpečnost, tipy a triky na úspěšnou prezentaci a Red Hat Ansible.

Kybernetická bezpečnost

Problematika IT bezpečnosti a na internetu se stále více dostává do hledáčku firem i uživatelů. S přesunem velkého množství zaměstnanců je zabezpečení technologií a různých denně používaných nástrojů kritické a uživatelé často netuší proč a k čemu je to vlastně dobré. Kdo by je přeci napadal? Jenže všichni můžeme být potencionálním cílem. Na webináři se seznámíte se základními pojmy a souvislostmi z IT bezpečnosti. Cílem je vysvětlit, proč je důležité na bezpečnost pamatovat a osvojit si návyky, které vám pomohou zůstat v bezpečí. Bezpečnost nemusí být nuda, šikana a zákazy. Přesvědčte se o tom sami zábavnou formou a na příkladech z praxe.

Tipy a triky pro úspěšnou prezentaci

Žijeme v době, kdy se kolikrát nemůžeme setkat osobně a v tu chvíli využíváme online prostředí. Tato forma nám sice šetří čas a dokonce může být i pohodlnější, avšak zaujmout posluchače, kteří sedí v jiných kancelářích či na homeoffice, je daleko náročnější než se zdá. Prezentující má velmi omezený kontakt se svým publikem a každý posluchač je jen jeden klik od útěku za jinou činností. Jak je tedy zaujmout tak, aby hltali každý váš slide a slovo?

Red Hat Ansible

Ukážeme si nejčastější oblasti využití a popíšeme jednotilivé komponenty, pomocí kterých je možné automatizovat správu velkých celků. Kromě Ansible Engine, základního stavebního kamene, který umožňuje vzdálenou správu, představíme Ansible Tower, který přináší lepší správu oprávnění s možností delegovat oprávnění na úrovni jednotlivých úloh, bezpečně pracuje s přístupovými právy a umožňuje integrovat Ansbile s dalšími nástroji prostřednictvím REST API. Ansible Automation Hub je centrální katalog pro distribuci rolí, playbooků a modulů od Red Hatu i certifikovaných partnerů. Ukážeme si i jeho lokální variantu. Kromě ukázek výše zmíněných technologií, se podíváme i na to, jak může Ansible podporovat GitOps.

Těšíme se na vás na podzim na dalších bezplatných webinářích. Užíjte si léto!

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa