Kontrolované řízení agilního prostředí s PRINCE2 Agile®

14. 4. 2020

Za poslední dekádu se Agilita stala mezinárodně uznávaným přístupem pro řízení organizací, které usilují o úspěšnou digitální transformaci. Nepopíratelné výhody tohoto přístupu byly uznány mnoha organizacemi po celém světě. Co tedy dělá Agilitu tak atraktivní? Pro začátek … je to flexibilní přístup, který se zaměřuje na dodávku vysoce kvalitních výstupů, což vede k vyšší spokojenosti a důvěře ze strany zákazníka. Agilní přístup k projektovému řízení také vede ke značnému snížení provozních nákladů a následně k rychlé návratnosti investic.

Agilní způsob řízení je velmi přínosný, pokud jde o řízení projektů. Poskytuje minimální omezení a maximální flexibilitu při práci a dodání toho nejkvalitnějšího produktu nebo služby ve své kategorii, se zaměřením na podporu jejich výkonu. Agilní metodiky dokonale cílí na potřeby zákazníka. Během celého cyklu agilní dodávky je aktivně podporováno zapojení uživatelů do výrobního cyklu, což přináší vizibilitu a transparentnost do skutečného postupu dodávky.

 

A jak do toho všeho zapadá PRINCE2 Agile®?

PRINCE2 Agile® je postaven na používání PRINCE2® a Agile a jejich kombinací až do bodu, kde je toto spojení nejoptimálnější. PRINCE2 Agile® vám dává to nejlepší z obou těchto světů, což vám umožní ideální škálovatelnost pro optimální kontrolu řízení.

Jednou z klíčových funkcí PRINCE2 Agile® je způsob, jakým zlepšuje komunikaci zainteresovaných stran tím, že podporuje používání společné terminologie napříč disciplínami PRINCE2® a Agile.

 

Co je PRINCE2 Agile®?

PRINCE2 Agile® je nejkomplexnější řešení pro řízení projektů na světě! Zároveň je to v současnosti jediný dostupný procesní rámec pro řízení projektů, který pokrývá jak vodopádovou, tak i agilní metodu. Kombinuje flexibilitu a responzivnost agility s jasně definovaným rámcem PRINCE2®.

Tento doporučovaný rámec ukazuje, jak můžou kompatibilitu využít organizace které využívají PRINCE2® a agilní řízení, vybavují je potřebnými dovednostmi a procesy, aby mohly úspěšně dodávat projekty, a zároveň aby splňovaly požadavky zákazníků v dnešním rychle se měnícím podnikatelském prostředí.

 

Přínosy PRINCE2 Agile® jsou dodány prostřednictvím:

  • Kombinace kontroly a flexibility
  • Používání aktuálních osvědčených postupů integrovaných do rámce PRINCE2 Agile®, jako je Scrum, Kanban, Lean Startup a mnoho dalších
  • Bezproblémová integrace řídicí a kontrolní vrstvy, agilních prvků a agilních rámců
  • Vylepšená schopnost reagovat a přizpůsobovat se vašem projektovému prostředí

 

Nově v nabídce kurzů najdete kurzy:

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa