openshift
openshift

Jak začít experimentovat s Red Hat OpenShift?

8. 6. 2022

Co je to OpenShift?

OpenShift je rodina softwarových produktů pro kontejnerizaci vyvinutá společností Red Hat. Je to přední podniková platforma Kubernetes, která umožňuje cloudové prostředí všude, kde je nasazeno. OpenShift vám pomůže vyvíjet a nasazovat aplikace na jednoho nebo více hostitelů. Mohou to být veřejné webové aplikace nebo back-endové aplikace, včetně mikro služeb nebo databází. Zároveň umožňuje efektivní orchestraci kontejnerů, což umožňuje rychlé zajišťování, nasazování, škálování a správu kontejnerů.

Jaký je rozdíl mezi OpenShift a Kubernetes?

Red Hat OpenShift a Kubernetes jsou oba nástroje pro orchestraci kontejnerů. OpenShift je uzpůsoben pro enterprise prostředí a prošel dalším testováním a obsahuje další funkce, které nejsou dostupné z projektu open source Kubernetes.

Jaké má OpenShift výhody?

OpenShift nabízí konzistentní zabezpečení, integrované monitorování, centralizovanou správu zásad a kompatibilitu s úlohami kontejneru Kubernetes. Je to rychlé, umožňuje samoobslužné zřizování a integruje se s řadou nástrojů.

Jak s OpenShiftem začít?

Začít experimentovat s RH OpenShift můžete několika způsoby. OpenShift je založen na Open Source projektu OKD, který si může kdokoliv stáhnout a dále s ní pracovat. Nicméně instalace nemusí být jednoduchá, proto Red Hat nabízí několik alternativ:

 

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa