Jak se nezbláznit z Vánoc?

21. 12. 2022

Vánoce na nás dýchají na každém rohu a na některé z nás možná ještě víc, než bychom si přáli. V tomto článku se dozvíte, jak řešit situace, kdy se cítíte, že je těch Vánoc už skutečně moc.

Zažíváte v prosinci pracovně nejnáročnější období? Skloubit práci a všechny vánoční přípravy může být náročné, ale všechno jde zvládnout! Nehleďte na to, kolik druhů cukroví budete mít. Proč si z pečení neudělat aktivitu, do které se zapojí celá rodina? Užijete si čas společně a připravte toho jen tolik, kolik budete sami chtít. Nezáleží na tom, kolik druhů peče kolegyně. Záleží jenom na vás. Nemusíte mít nejhonosnější vánoční výzdobu. V jednoduchosti je krása!

Pokud si stále lámete hlavu, jaký dárek vašim blízkým pořídit, zkuste to vyřešit jednoduše. Zamyslete se, co mají rádi a pořiďte jim voucher na tuto aktivitu. Vyřešíte to během 10 minut, voucher vám dorazí na e-mail většinou ve formě, který můžete rovnou vytisknout a dát pod stromeček. Tímto si značně zjednodušíte problémy s dopravou na poslední chvíli a přemýšlením, jestli to je ten správný dárek.

Pojďme si společně připomenout o čem tyto svátky jsou. Kouzlo Vánoc spočívá především v přítomnosti nejbližších, pohody a klidu. Nenechte se proto pohltit stresem, i když budete cítit, že je toho na vás moc. Mysleme na to, že smyslem Vánoc opravdu není všechno dokonale nachystat s rizikem, že se z toho zblázníme. Když se budete cítit nepříjemně, tak všeho na chvíli nechte, usaďte se a vzpomeňte si, proč to všechno děláte. Nasajte tu vánoční atmosféru, kterou máme všichni rádi a myslete na rodinu a blízké a ty krásné večery u stromečku.

A co vy? Daří se vám skloubit Vánoce s prací a dalšími povinnostmi?

Autorka: Anna Beňadiková, Operations Manager v EDU Trainings

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa