COBIT 2019

6. 2. 2019

Rádi bychom vás informovali o aktualizaci rámce COBIT 5 na novou verzi COBIT 2019.

Celosvětově uznávaný rámec COBIT, který je lídrem v zajišťování efektivní a strategické správy podnikových informací a technologií (EGIT), byl aktualizován novými informacemi a poradenstvím.

V průběhu let byly vytvořeny a podporovány rámce osvědčených postupů, které pomáhají v procesu zavádění podnikového řízení informací a technologií (EGIT). 

COBIT 2019 po dobu více než 25 let navazuje a integruje vývoj v této oblasti, a to nejen začleněním nových poznatků z vědy, ale také uvedením těchto poznatků do praxe.

 

 

 

Celý systém COBIT 2019 je popsán v sadě čtyř navzájem navazujících publikací:

  • Rámec COBIT 2019: Úvod a metodika – úvod do klíčových konceptů COBIT 2019.
  • Rámec COBIT 2019: Cíle správy a řízení – komplexně popisuje 40 klíčových cílů správy a řízení, procesů v nich obsažených a dalších souvisejících složek. Tato příručka rovněž odkazuje na jiné standardy a rámce.
  • Příručka designu COBIT 2019: Návrh řešení správy informací a technologií – tato příručka zkoumá konstrukční faktory, které mohou ovlivnit řízení a zahrnuje pracovní postup pro plánování přizpůsobeného systému řízení pro podnik.
  • Příručka k implementaci COBIT 2019: Implementace a optimalizace řešení správy informací a technologií – tento název představuje vývoj příručky pro implementaci COBIT 5 a vyvíjí cestovní mapu pro neustálé zlepšování správy. Může být použit v kombinaci s příručkou designu COBIT 2019.

 

Seznámení s novou verzí COBIT 2019 můžete shlédnout ve videu:

Video 

Nabídka kurzů

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa