Certifikace ITIL® a PRINCE2® platí nově jen na 3 roky! Pak je musíte obnovit.

23. 1. 2023

Společnost PeopleCert, která vydává celosvětově uznávané certifikace ITIL® a PRINCE2®, hlásí zásadní změnu od začátku roku 2023. Některé z jejich certifikací měly doživotní platnost, nyní jsou však všechny Global Best Practice certifikace platné jen 3 roky a pak je nutné je obnovit.

O jaké certifikace jde?

Kdy si budu muset certifikaci obnovit?

  • Pokud jste získali certifikaci před 30. červnem 2020, máte čas do 1. července 2023 obnovit si certifikaci bez ohledu na konkrétní datum udělení certifikace.
  • Jestli jste certifikaci složili po červnu 2020, pak máte 3 roky na její obnovení od data, kdy jste certifikaci získali.

Kandidáti, kteří neobnoví svou certifikaci do 3 let, budou i nadále v registru úspěšných kandidátů (SCR – Successful Candidates Register), ale u jejich záznamu bude poznámka, že certifikace není v souladu s aktuálními požadavky.

Jakým způsobem si můžu certifikaci obnovit?

  • Absolvováním stejné zkoušky, díky které jste certifikaci získali v minulosti.
  • Absolvováním jiné zkoušky ze stejné oblasti. Pokud držíte například certifikaci ITIL® 4 Foundation, pak složením jakékoliv jiné zkoušky z kmenu ITIL® si tuto certifikaci obnovíte.
  • Sbírat a zaznamenávat body CPD. O dalších podrobnostech k této cestě budeme po vyjádření společnosti PeopleCert informovat.

Pokud máte jakékoliv otázky, jak zajistit, aby vaše certifikace byla stále platná, neváhejte nás kontaktovat.

ITIL® a PRINCE2® jsou registrované ochranné známky společnosti AXELOS Limited, používané se svolením společnosti AXELOS Limited. Všechna práva vyhrazena.

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa