4 knižní tipy pro osobní rozvoj a motivaci

21. 7. 2022

Knihy jsou pro mě láska, miluji jejich vůni. Je to moje pravidelná dávka „odpojení se“ od denních povinností a uklidnění mysli na konci každého dne, než se uložím ke spánku. Někdy se mi podaří mít více času, který strávím s pevnou vazbou v rukou, ale často jsem vděčná i za 15 minut, které jsou mi dopřány ve společnosti různých žánrů. Mám ráda krimi, biografie, vzdělávací knihy, ale zvláštní místo v naší rodinné knihovně zabírají motivační knihy a knihy věnované rodičovství. Pečlivě si vybírám. čtu reference a na základě doporučení si doplňuji můj knižní wish list a postupně dokupuji.

Lean in

Kniha ke které se opětovně vracím a pokaždé v ní najdu inspiraci. Je to moje TOP kniha. Sheryl nabízí velmi přesvědčivá řešení a fakta, jak můžeme my ženy využít svého potenciálu v jakékoli oblasti. Upozorňuje na hlas žen ve společnosti, který není slyšet a který musí zesílit pro dobro celé společnosti. Opřeme se do toho a přispějme k odbourávání stereotypů a předsudků, které ženy limitují v dosahování cílů. Pro podporu soudržnosti a mobilizaci žen na celém světě Sheryl dokonce spolu založila globální hnutí, jehož cílem je inspirovat a podporovat se navzájem.

Proč spíme

Poslední 3 roky cítím, že mi spánek chybí a neumím ho dohnat. Těch 10 let fungování na úkor spánku je vidět a také cítit. Rozjíždění vlastního byznysu, mateřství a noční šichty na projektech. Dnes se snažím víc spát (netvrdím, že se mi to vždy povede). Fascinující kniha Proč spíme je přesně to, co jsem si potřebovala přečíst. V knize se dočtete jak spánek posiluje naši schopnost učit se, pamatovat si, logicky se rozhodovat a ovládat své emoce či kreativitu. Jak reguluje naši chuť k jídlu, ovlivňuje naši imunitu a chrání nás před různými chorobami. Spánek má léčivou schopnost. A my chceme být zdravé. Tak čtěte.

Začni otázkou proč

Mám to štěstí, že dělám to, co mě baví a naplňuje. A s tímto pocitem ráno vstávám z postele. Nemám ráda nudu a moje práce mě uvádí do různých situací, které mě drží ve střehu v jednom kole. Samozřejmě vím, že ne každá z nás to má úplně stejně. Kniha Začni otázkou proč vám pomůže zamyslet se nad tím, proč děláte to, co děláte a jaký to má význam. Nabídne vám prostor pochopit podstatu vašeho směřování. Odpovědi tato kniha nenabízí, ty musíte hledat u sebe.

Nastavení mysli

Kniha, která vás přinutí se zamyslet a vnímat svůj život i se vším, co nabízí jako pozitivní výzvu. Ano, i z těžkých chvil umíte vytěžit něco pro sebe, co vás posune vpřed. Autorka knihy nabízí řadu příkladů jak myslet růstově a ne fixně. Zároveň vysvětluje, proč samotné chválení schopností nestačí, ale může naopak zabránit úspěchu dosáhnout. Já osobně oceňuji poznání jak chválit děti, t.j. ne za výkon. Kniha je výborná pomůcka pro lídry, vedoucí pracovníky či učitele, kteří hledají jiné způsoby komunikace se svými žáky než jsou zažité stereotypy. Zjistíte, jak lidi vést k vytrvalosti a vzbudit v nich lásku k učení. Věnovala jsem tuto knihu třídní učitelce mé dcery a získala pozitivní ohlas.

A co vy? Čtete knihy? Zkuste sáhnout po některé z mých tipů na knihy pro rozvoj osobnosti a motivaci. Nebo jen tak, na „odpojení se“ a strávení chvilky sama se sebou.

Autorka: Anna Beňadiková, Operations Manager v EDU Trainings

Podobné články

Platební brána ComGate Logo MasterCard Logo Visa